Tarlós István: Illene lemondani

Teljesen eltér egymástól a két kormánypárt kampánystratégiája – jelentette ki szombaton Tarlós István a budapesti fideszes frakcióvezetők, kerületi elnökök előtt. A szociális népszavazás politikai vezetője szerint amíg az MSZP a szavazók távoltartására, a népszavazás érvénytelenségére játszik, az SZDSZ a „józan ész nevében” buzdít a nem szavazatokra.

2008. 02. 06. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Azzal kapcsolatban, hogy a szabad demokraták „ellenkampánya” a szocializmussal riogatja a választókat, Tarlós István úgy fogalmazott: az SZDSZ a koalíciós pártja ellen szólítja fel a választókat, valójában az MSZP-vel riogatja a magyar népet. Ráadásul egy tiltott önkényuralmi jelképet, a vörös csillagot alkalmazza az SZDSZ, amely Kóka János szerint sem nem vörös, sem nem ötágú – jegyezte meg a Fidesz fővárosi frakcióvezetője. Hozzátette: a kormányzó pártok kampányának nincs értelmezhető tartalmi üzenete. Az MSZP Új Magyarország című kiadványa kapcsán arról beszélt, hogy szó sincs jóhiszemű tájékoztatásról, hiszen azt az intézkedések bevezetése előtt kellett volna megtenni. – Ennek a füzetnek a kiadását nem a néppel folytatott párbeszéd szándéka vezérli, pusztán hatalomtechnikai kérdés. Tele a gatyájuk a hatalom elvesztésétől – hangsúlyozta Tarlós István. Kitért azokra a hírekre is, amelyek szerint a kiadvány terjesztésével megbízott cég gyakorlatilag felszívódott a pénzzel, sőt a reklámújságok jelentős részét egyenesen a MÉH-be vitte, nem mintha nem odavaló lenne – jegyezte meg. A szociális népszavazás politikai vezetője szerint a zűrzavar és korrupció országa az az „Új Magyarország”, ahol ilyesmi előfordulhat.
A három igen szavazat felelős döntés lesz, hiszen a tét nem Orbán Viktor hatalma, hanem a minket követő generációk életkörülményei, mentális értelemben is. Amikor Orbán Viktor a kormány leváltásáról beszélt egy eredményes referendum esetében, akkor csak azt értette, amit demokratikusan működő kormányok tenni szoktak hasonló szituációkban – mondta Tarlós István, hozzátéve, hogy így viselkedett – vagyis lemondott – a spanyol Zapatero és az olasz Prodi is. Megértették, hogy nincs elég szél a vitorlájukban, és levonták a konzekvenciát – fejtette ki Tarlós István. A népszavazást nem a Fidesz és az MSZP konfliktusa miatt tartják, hanem a magyar társadalom és a Gyurcsány-kormány kibékíthetetlen ellentéte miatt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.