Keller eltüntette az iratokat?

Miután a kancellária vizsgálata szerint nem találtak olyan szerződést a Keller László vezette volt közpénzügyi államtitkárság irattárában, amely magánnyomozói tevékenységre szólt, fölvetődik a kérdés: dokumentálta-e Keller az Orbán Viktorék megfigyelésére adott megbízást, és ha igen, hova tűntek az iratok? Ha viszont nem, az arra utal, hogy Keller saját szakállára bízta meg Kapolyi Lászlón keresztül a Finder Bt.-t politikai ellenfeleinek levadászásával. A Fidesz fegyelmi vizsgálattal tisztázná Keller szerepét.

2008. 05. 16. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A lapunk által feltárt Keller– Kapolyi-féle megfigyelési ügyben a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) hétfőn hozta nyilvánosságra vizsgálati jelentését, amely csupán annyit állapított meg, hogy sem a kancellária, sem az általa felügyelt szervek nem kötöttek szerződést magánnyomozói tevékenységre. Arról azonban nem tesz említést a MeH jelentése, hogy találtak-e a kancellárián vagy az alatta működött, Keller László által vezetett közpénzügyi államtitkárság irattárában olyan anyagokat, amelyek az Orbán Viktor volt miniszterelnök, Simicska Lajos egykori APEH-elnök és Kalmár István volt postavezető titkos megfigyeléséről készültek volna. Ugyanis a lapunk által nyilvánosságra hozott dokumentumok szerint a levadászással megbízott magánnyomozó cégnek, vagyis a Finder Bt.-nek Keller Lászlónak kellett bemutatnia az összegyűjtött információkat. Kapolyi László szocialista országgyűlési képviselő, aki a magánnyomozókkal szerződést kötött, és aki gyakorlatilag az összekötő szerepét játszotta, egy lapunk által nyilvánosságra hozott magánbeszélgetésben egyértelműen utalt arra, hogy Keller nem volt elégedett a magánnyomozók által összegyűjtött információkkal. Vagyis az egykori közpénzügyi (jelenlegi pénzügyminisztériumi) államtitkárhoz eljutottak titkos nyomozati anyagok. Hogy ezeket Keller irattáraz-ta-e vagy megsemmisítette, nem tudni. Annyi azonban bizonyos: a MeH nem is vizsgálta ilyen magánnyomozati iratok létét, kizárólag szerződések után kutattak. Szerettük volna megtudni Keller Lászlótól, mi lett a Finder Bt.-től kapott anyagok sorsa, de ő a Pénzügyminisztérium sajtófőnökén keresztül csak annyit üzent: a Magyar Nemzet folyamatosan félretájékoztatja az olvasóit, ezért ígéretét beváltva pert indított lapunk ellen.
A kancellária vizsgálatára viszszatérve az is roppant érdekes, hogy miközben a jelentés eredeti célkitűzése szerint a 2002. május 27. és 2003. december 31. közötti időszakot vizsgálta volna, ehhez képest a megállapítások között csupán annyi szerepel, hogy a 2002-es iratok között egy sem kapcsolódik magánnyomozói tevékenységhez. Szerettük volna megtudni, hogy a 2003-as iratokat miért nem vizsgálták meg, de a kormányszóvivői iroda lapzártánkig nem válaszolt kérdéseinkre.
Demeter Ervin (Fidesz), az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának alelnöke úgy nyilatkozott: a MeH vizsgálata nem cáfolta a lapunk állításait. Hozzátette: az ügy Keller László személyes felelősségét veti föl, amelyet fegyelmi vizsgálattal kellene tisztázni. Szijjártó Péter szerint a MeH vizsgálata nem ad választ arra, hogyan kerülhetett szóba Kapolyi és a nyomozók beszélgetésekor Keller neve, s nem tudni, az államtitkár a megismerten túl milyen eszközöket vetett be ellenfeleinek besározására.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.