A lapunk által feltárt Keller– Kapolyi-féle megfigyelési ügyben a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) hétfőn hozta nyilvánosságra vizsgálati jelentését, amely csupán annyit állapított meg, hogy sem a kancellária, sem az általa felügyelt szervek nem kötöttek szerződést magánnyomozói tevékenységre. Arról azonban nem tesz említést a MeH jelentése, hogy találtak-e a kancellárián vagy az alatta működött, Keller László által vezetett közpénzügyi államtitkárság irattárában olyan anyagokat, amelyek az Orbán Viktor volt miniszterelnök, Simicska Lajos egykori APEH-elnök és Kalmár István volt postavezető titkos megfigyeléséről készültek volna. Ugyanis a lapunk által nyilvánosságra hozott dokumentumok szerint a levadászással megbízott magánnyomozó cégnek, vagyis a Finder Bt.-nek Keller Lászlónak kellett bemutatnia az összegyűjtött információkat. Kapolyi László szocialista országgyűlési képviselő, aki a magánnyomozókkal szerződést kötött, és aki gyakorlatilag az összekötő szerepét játszotta, egy lapunk által nyilvánosságra hozott magánbeszélgetésben egyértelműen utalt arra, hogy Keller nem volt elégedett a magánnyomozók által összegyűjtött információkkal. Vagyis az egykori közpénzügyi (jelenlegi pénzügyminisztériumi) államtitkárhoz eljutottak titkos nyomozati anyagok. Hogy ezeket Keller irattáraz-ta-e vagy megsemmisítette, nem tudni. Annyi azonban bizonyos: a MeH nem is vizsgálta ilyen magánnyomozati iratok létét, kizárólag szerződések után kutattak. Szerettük volna megtudni Keller Lászlótól, mi lett a Finder Bt.-től kapott anyagok sorsa, de ő a Pénzügyminisztérium sajtófőnökén keresztül csak annyit üzent: a Magyar Nemzet folyamatosan félretájékoztatja az olvasóit, ezért ígéretét beváltva pert indított lapunk ellen.
A kancellária vizsgálatára viszszatérve az is roppant érdekes, hogy miközben a jelentés eredeti célkitűzése szerint a 2002. május 27. és 2003. december 31. közötti időszakot vizsgálta volna, ehhez képest a megállapítások között csupán annyi szerepel, hogy a 2002-es iratok között egy sem kapcsolódik magánnyomozói tevékenységhez. Szerettük volna megtudni, hogy a 2003-as iratokat miért nem vizsgálták meg, de a kormányszóvivői iroda lapzártánkig nem válaszolt kérdéseinkre.
Demeter Ervin (Fidesz), az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának alelnöke úgy nyilatkozott: a MeH vizsgálata nem cáfolta a lapunk állításait. Hozzátette: az ügy Keller László személyes felelősségét veti föl, amelyet fegyelmi vizsgálattal kellene tisztázni. Szijjártó Péter szerint a MeH vizsgálata nem ad választ arra, hogyan kerülhetett szóba Kapolyi és a nyomozók beszélgetésekor Keller neve, s nem tudni, az államtitkár a megismerten túl milyen eszközöket vetett be ellenfeleinek besározására.
Tömegkarambol az M7-esen Székesfehérvárnál