origo.hu
Nemvárt fordulat jön az időjárásban, mutatjuk mire számíthat
Orbán európai útja. Európai körútra indul a héten Orbán Viktor, aki az európai biztonságpolitikáról és a világgazdasági válság európai hatásairól, a krízis kezeléséről tárgyal majd vezető politikusokkal. Szijjártó Péter szóvivő kifejtette, a látogatásoknak aktualitást ad, hogy az európai országok sorra sikeres válságkezelést alkalmaznak, Magyarország viszont egy „egyre mélyebb válságba vivő útra lépett”. Holnap a Fidesz elnöke előadást tart a türingiai tartományi kormányülésen az európai biztonságpolitikáról húszéves tapasztalatokat összegezve, s kitér a gázellátás kérdésére is. Szerdán Bécsben bevezető előadást tart egy kelet-közép-európai fórumon a világgazdasági átalakulások Európát érintő hatásairól és a sikeres válságkezelési lehetőségekről. A hét második felében a Fidesz francia testvérpártjának, az UMP-nak a meghívására Orbán Viktor Párizsba látogat, ahol európai parlamenti választási kampánynyitó rendezvényükön mond beszédet. Találkozik majd Francois Fillon jelenlegi és Jean-Pierre Raffarin volt francia miniszterelnökkel, valamint Gerard Varche-val, a szenátus elnökével.
Orbán Viktor szerint nemcsak az európai parlamenti kampány, hanem az előttünk álló országgyűlési választás miatt is szükséges a változtatás, a személycsere bizonyos posztokon. A Fidesz elnöke az MR1-Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorának úgy nyilatkozott: Deutsch Tamás – aki jelenleg az elnöki kabinetet vezeti, ám befutó helyet kapott az európai parlamenti listán – posztján is szükségszerű a változás. Arra a kérdésre, beletörődtek-e, hogy 2010 előtt nem lesz kormányváltás, Orbán Viktor kifejtette, a Fidesz soha semmibe nem szokott beletörődni, amivel nem ért egyet, legfeljebb kényszerből együtt él vele. – Én sem törődtem bele soha abba, hogy a jobboldali eszmék képviselői, a polgári kormányzás valamikori képviselői, a polgári keresztény eszmék képviselői, a politikai és gazdasági szabadság képviselői a parlamentben kisebbségben vannak” – fogalmazott a pártelnök. Megjegyezte ugyanakkor, hogy a parlamentet fel kellene oszlatni, és minél hamarabb ki kellene írni a választásokat a gazdasági változások érdekében is, ám ez szerinte nem a Fideszen múlik. Az IMF-hitellel kapcsolatban a pártelnök azt mondta, szégyen, hogy Magyarország erre szorul, mint ahogy annak időtartama is, amely a következő választásokig szól. Példátlannak nevezte, hogy magasabb kamatot fizet hazánk, mint néhány ázsiai ország. A jövővel kapcsolatban Orbán Viktor derűlátónak nevezte magát. „Amint meg tudunk szabadulni a mostani kormányzattól, ettől az egész poros, szerencsétlen, tehetségtelen, válságot válságra halmozó kormányzattól”, és az emberek megérzik, hogy a politikai vezetők igenis egy csónakban ülnek velük, akkor rövid idő alatt nagyságrendekkel fog megnőni a magyarok gazdasági, szellemi, kulturális teljesítménye – hangsúlyozta.
A közép-európai térség lehetőségei kapcsán a pártelnök arról beszélt: tudják, hogy ennek a térségnek, illetve ezeknek az országoknak egymással együtt kell, együtt lehet működniük, mint egy sajátos térségben, amely az EU-n belül helyezkedik el, de az érdekei azért mégis inkább egymáshoz esnek közel, s nem a nyugatiakéhoz. Az együttműködés példáiként említette, hogy minden hálózatot – energia-, közlekedési, vasúti – ki kell építeni északról déli irányba is. Hozzátette, az érintett országoknak közös fejlesztési problémái vannak, tehát létre kell hozni a közös közép-európai fejlesztési bankot, valamint érdemes bizonyos mértékig összehangolni a katonai és külpolitikai lépéseket.
A Fidesz országos választmánya szombaton szentesítette a párt európai parlamenti listáját – erről lapunk korábban elsőként adott hírt –, amelyet ismét Schmitt Pál, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke vezet. A június elején esedékes EP-választáson Magyarország huszonkét képviselőt küldhet az Európai Parlamentbe, az újonnan csatlakozott államok miatt kettővel kevesebbet, mint öt évvel ezelőtt. Schmitt Pál nem kívánt becslésekbe bocsátkozni azzal kapcsolatban, hogy ebből mennyit tud majd elnyerni a Fidesz, ám mint fogalmazott: a most véget érő ciklusban a helyek ötven százalékát szerezte meg a Fidesz, legalább ennyit most is szeretnének elnyerni, de inkább még többet. Közölte, a választásra olyan körülmények között kerül sor, amikor az emberek az országban már várják a változást, amikor sokan azt szeretnék, hogy bebizonyítsa a polgári, nemzeti, keresztény elkötelezettségű oldal: képes az emberek sorsát jobbra fordítani.
– A június 7-én esedékes választáshoz képest maximum kilenc hónapra lesz majd az országgyűlési választás, amely ha úgy tetszik, háromfordulósnak is minősíthető, mivel megalapozza a parlamenti választás eredményét – mondta Schmitt Pál, aki szerint a Fidesz tisztes eszközökkel kampányol majd, nem az ellenfeleket ócsárolja. Hangsúlyozta: a Fidesznek van választási programja, határozott jövőképe, és biztos abban, hogy Magyarország az eddigi eredményeknél jobbat érdemel. Schmitt Pált követően a lista második helyére Szájer József EP-frakcióvezető került, őt Gál Kinga követi. A negyedik Áder János, az Országgyűlés fideszes alelnöke, az ötödik Surján László (KDNP), a hatodik pedig Deutsch Tamás, aki Áderhez hasonlóan a magyar politikából távozik a brüsszelibe. Utána Járóka Lívia, Schöpflin György, Gyürk András, Őry Csaba, Glattfelder Béla jelenlegi EP-képviselők kerültek a listára, majd Kósa Ádám, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének elnöke, Hankiss Ágnes író, pszichológus, Győri Enikő fideszes külügyi szakértő, Bagó Zoltán Bács-Kiskun megyei politikus, Hölvényi György, a Schuman Alapítvány főtitkárhelyettese, a néppárti Fidesz-frakció sajtófőnöke, Szemerkényi Réka, Orbán Viktor egykori külügyi főtanácsadója, Ékes József nemzeti fórumos politikus neve szerepel a listán. Az utolsó négy helyre Fridvalszky Gáspár KDNP-s külügyi szakértő, Hammerstein Judit, a Fidesz volt sajtófőnöke, Gulyás Gergely fideszes választmányi tag és Tóth Edina, a Fidelitas volt alelnöke került. Három jelenlegi EP-képviselő: Barsiné Pataky Etelka, Becsey Zsolt és Antonio de Blasio nem került fel a listára.
Nemvárt fordulat jön az időjárásban, mutatjuk mire számíthat
Élőben kelt ki Sallai Roland ellen az ingerült török szakértő + videó
Teljesen váratlanul előkerült Andrei Mangra barátnője, ezt üzente
Nem vicc! Strasbourghoz fordul pár Budán megpofozott Antifa miatt a Helsinki Bizottság
Elolvadunk: ilyen cukin szurkol Hannaróza édesanyjának a Dancing with the Stars stúdiójában
Rossz hírt közölt a Guardian az ukránokkal: megvan az időpont, meddig háborúzhat Putyin
Logikus okoskodás: ezért kezd Szoboszlai a Southampton ellen
Fantasztikus hírt kapott Szoboszlai Dominik
Magyar Péter kutyába se veszi a nőket
Újabb határt léptek át Magyar Péterék
Nagy pofonba nézett bele Sallai, akit máris szétszednek a törökök
Világháborúra készülnek a svédek
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.