A legnagyobb ellenzéki párt helyettes szóvivője szerint bár az országban fokozatosan romlik a helyzet, az emberek egyre nagyobb bajba jutnak, mégis vannak olyanok, akik a nehéz időkben is jól járnak. Mint arról beszámoltunk, 468 millió forintos támogatást – uniós és hazai közpénzből – nyert el a Molnár Albert MSZP-s országgyűlési képviselő résztulajdonában lévő cég a szintén az érdekeltségébe tartozó Magyar Király nevű szálloda fejlesztésére. A kormány irányítása alatt álló Nemzeti Fejlesztési Ügynökség, illetőleg a kormánypárti többségű Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács – amelynek korábban Molnár Albert is tagja volt – által megítélt 468 millió forintot a székesfehérvári MSZP-s képviselő résztulajdonában lévő Balance–99 Ingatlanhasznosító és Vendéglátó Zrt. nyerte el, amely 100 százalékban birtokolja a szállodát üzemeltető Magyar Király Vendéglátó Kft.-t. Cser-Palkovics András úgy vélekedett, hogy ha egy kormánypárti képviselő ekkora vissza nem térítendő támogatásban részesül, azt mindenképp meg kell vizsgálni, nemcsak politikailag vagy erkölcsileg, hanem jogilag is.
Ismert, Orbán Viktor, a Fidesz elnöke kedden úgy nyilatkozott az Echo TV-nek: különösen azokat a látványos és nagy bűncselekményeket fogják egyenként kivizsgálni a nagy nyilvánosság előtt, amelyeket nem derítettek fel, de amelyektől mégis hangos az ország.
Molnár Albert tegnapi közleményében úgy fogalmazott: nem hiszi, hogy ha egy országgyűlési képviselő résztulajdonosként jelenik meg egy magyarországi gazdasági társaságban, akkor azt a vállalatot szükségszerűen versenyhátránynak kell érnie. A kormánypárti politikus hozzátette: a beruházással ötven új munkahelyet teremtenek, csaknem kétmilliárd forintot fordítanak a műemlék épület felújítására, ezzel is munkát teremtve a helyi építőipar számára. Tegnap azt is nyilatkozta, hogy ő elsősorban vállalkozó, másodsorban politikus. Molnár szerint ő maga megfelel az összeférhetetlenségi, illetve a közpénzekből nyújtott támogatások átláthatóságáról szóló törvények rendelkezéseinek, s nem tartja etikátlannak a támogatást. Egyben visszautasította, hogy luxusszállót építtetne, mondván: a hotelben három-, illetve négycsillagos kategóriának megfelelő szobákat alakítanak ki. A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) szintén közleményt adott ki, amelyben a szervezet azt állította, a pályázatokat a bírálóbizottságok bírálják el, a cégek tulajdonosi hátterének vizsgálata pedig nem az NFÜ feladata.
A többség elítéli Magyar Pétert és a visszavonulását akarja