Kőbánya szívében található a Magyarországi Lengyelség Múzeuma és levéltára. A múzeum 1998 óta működik Budapesten, legfontosabb feladatának a sok száz éves lengyel–magyar történelmi kapcsolatokat felölelő dokumentumok, műtárgyak és fotók gyűjtését és bemutatását, népszerűsítését tartja, ezt jelzi a Lengyel–magyar kapcsolatok ezer éve című állandó kiállítás is. Ezenkívül láthatók még időszakos tárlatok, képzőművészeti kiállítások, és létrejönnek irodalmi találkozók.
A napokban nyílt meg a ma már hatvanadik évén túl járó festő-grafikus, Serediuk Péter, a félig magyar, félig lengyel képzőművész retrospektív kiállítása. A művész Magyarországon él, a XX. század hatvanas–hetvenes éveiben az épphogy tűrt kategóriába tartozván alkotott, s közben jelentős életművet hozott létre. A kiállítást Csáji Attila képzőművész, valamint D. Udvary Ildikó művészettörténész nyitotta meg.
Megnyitójában Csáji Attila elmondta, hogy kettejük sorsa hasonló, fiatalon Magyarország határain túl vívtak ki elismerést. Csáji a kulturálisan viszonylag szabad Lengyelországban, Serediuk pedig Nyugat-Németországban.
Csáji ezeket az időket idézte meg, hozzátéve: Serediuk Péter életműve és élete megtestesíti azt a sorsközösséget, amely lengyeleket és magyarokat évszádok óta összeköt, világviszonylatban is ritka szoros kapoccsal.
Gulyás Gergely nevetségessé tette Magyar Pétert, így reagált Magyar ámokfutására