A hagyományoknak megfelelően a miniszterelnök részvételével kezdődött meg az OÉT-nak az új kormány hivatalba lépését követő első plenáris ülése. – Az elmúlt száz napban létrejött az a politikai alap, amely lehetőséget teremt egymillió új munkahely létrehozására a következő években A jelenlegi adórendszert meg kell változtatni, mert munka- és családellenes. Nem akarunk olyan intézkedéseket hozni, amelyek árát az emberekkel, a legkiszolgáltatottabbakkal fizettetik meg – jelentette ki Orbán Viktor. Szerinte ezt a célt szükséges előmozdítania az OÉT munkájának, az itt születendő megállapodásoknak is, ugyanakkor a kormány nem tekinti kőbe vésettnek az érdekegyeztetés jelenlegi formáját. Bár a kabinetnek módja van megváltoztatni az OÉT-ről szóló törvényt, ezt nem egyedül szeretné megtenni, ezért várja az oldalak képviselőit, jutassák el javaslataikat arra vonatkozóan, miként lehetne olcsóbbá, gyorsabbá, hatékonyabbá tenni az érdekegyeztetést. Orbán Viktor egyértelművé tette, hogy ha az áprilisban hozott választói akarat ütközik az OÉT-ben kötött korábbi megállapodásokkal, akkor „nekünk a parlamenti választáson kinyilvánított választói akaratot kell elsődlegesnek tekinteni”. – Semmilyen törvény nem írhatja felül a választói akaratot, s ennek a kormánynak a programja tartalmazza a választási programot teljes egészében – fogalmazott a miniszterelnök.
Az ülésen a munkáltatók is, de elsősorban a szakszervezetek nehezményezték, hogy a kormány száztíz napig nem hívta össze az OÉT-et, noha számos olyan törvény született, amelyet itt is meg kellett volna vitatni. A munkaadók ugyanakkor több, ebben az időszakban született döntést üdvözöltek. Ezek közé sorolták, hogy a kormány tíz százalékra csökkentette a társasági adót, eltörölte a kis adókat, szélesítette a Széchenyi-kártya lehetőségeit. Mindkét oldal jelezte: készek tárgyalni az érdekegyeztetés átalakításáról, de az érdemi munkának, azaz az adókról, a járulékokról, a jövő évi költségvetésről szóló tárgyalásoknak az új szabályozás létrejöttéig is folyniuk kell. Orbán Viktor szerint eddig is volt érdekegyeztetés, hiszen a választások előtt egyéves nemzeti konzultáció volt, a kormány pedig ez, illetve a választók felhatalmazása alapján hozta meg az elmúlt száztíz napban a legsürgetőbb döntéseket. Az oldalak tegnap megállapodtak az OÉT második félévi munkatervéről. Előre láthatólag október 10–15. között lesz a következő ülés, ahol már az adótörvényekről és a költségvetésről lesz szó.
Demonstrációra készülnek a fegyveresek. A Belügyminisztérium előtt tartanak figyelmeztető demonstrációt a fegyveres és rendvédelmi dolgozók október 2-án, ha a szakszervezeteknek nem sikerül megállapodniuk a kormánnyal az egyes rendészeti tárgyú törvények módosításáról.

Egészen elképesztő dolog derült ki Sztálinról, a hidegvérű diktátorról