Új lendületet kapnak a mostani megállapodással a magyar– szaúdi kétoldalú kapcsolatok, vélte az együttműködési keretegyezmény aláírását követően Martonyi János. A magyar külügyminiszter a hazánkba látogató Nizar bin Obeid Madanival, Szaúd-Arábia külügyi államminiszterével írt alá egy olyan megállapodást, amely szabályozza a jövőben a kétoldalú kereskedelmi-gazdasági kapcsolatokat. Martonyi külön kiemelte, hogy Magyarország várja a szaúdi befektetőket, akiknek külön figyelmébe ajánlja az egészségügy és a turizmus területét. Egyúttal felhívta a figyelmet a hazánkban tanuló kétszáz szaúdi diákra, s szorgalmazta, hogy minél többen érkezzenek a sivatagi királyságból tanulni hozzánk. A magyar külügyminiszter nagyra értékelte azt a szerepet, amelyet Szaúd-Arábia betölt a kultúrák, civilizációk és vallások közötti párbeszéd elősegítésében. Leszögezte, a január elsejével kezdődő magyar európai uniós elnökség idején kiemelten akarja Budapest erősíteni a kapcsolatokat Szaúd-Arábiával, az Öböl menti Együttműködési Tanács hat országával (amelynek Rijád is tagja), valamint az Arab-öböl egész térségével.
A szaúdi államminiszter szerint Budapest nagyon fontos hídszerepet tölt be Kelet és Nyugat országai között, és ő is fontosnak nevezte az együttműködés fejlesztését az EU-elnökség előtt, illetve alatt. Kérdésre válaszolva elmondta, a biztonsági együttműködésről is szó lehet a jövőben, Martonyi pedig azt mondta, közös a célunk, a terrorizmus legyőzése.
Magyarország és Szaúd-Arábia között az elmúlt nyolc évben alacsony volt a kereskedelmi és politikai aktivitás, utoljára magas szintű látogatást Orbán Viktor kormányfő tett Rijádba, még 2001 elején.
Baloldali hazugságok az áram áráról: itt a Patrióta leleplezése!