Villany vagy benzin? – Peugeot 208 1.2 PureTech és e-208 teszt

Megéri a tisztán elektromos 208-as, vagy egyelőre a benzines a jobb választás?

null

A PSA (Peugeot) józan döntést hozott, amikor a belső égésű és az akkumulátoros-elektromos típusait azonos platformra helyezte. Ez nemcsak költségmegtakarítást jelent, hanem a vevőknek is azt üzeni, hogy kompromisszumok nélkül, szabadon dönthetnek a számukra legjobb hajtási mód mellett. Sőt, a franciák jelenleg még egyik legnagyobb erősségüket, a dízelmotort sem tagadták meg, legalábbis a 208-as vásárlóitól, az elmúlt időszakban azonban visszaesett a kereslet a gázolajosok iránt, és nőtt a hibridek, illetve villanyautók népszerűsége. Ezúttal az 1,2 literes, 100 lóerős benzines és a tisztán elektromos változat tudását hasonlítottuk össze, és vettük számba előnyeiket, hátrányaikat – olvasható az Autó-Motor cikkében.

A 208-as a Peugeot sikeres kisautó-sorozatának új tagjaként nemcsak a vevők, hanem a szaksajtó tetszését is elnyerte, meg is választották a 2020-as Év Autójának. Formaterve vagány, mégis bájos, műszerfala modern és igényes, több látványos megoldást is felvonultat, például a háromdimenziós digitális műszeregységet és a fizikai és érintésérzékeny gombokból álló kapcsolósort, de itt van az i-Cockpit elrendezés a magasra helyezett műszerekkel és az apró, futurisztikus kormánnyal, amely önmagában is egyedivé teszi a belső hangulatot.

Csak a narancssárga bevonatú kábelek jelzik, hogy elektromos autót látunk, a 136 lóerős villanymotor és perifériái hasonlóan kitöltik a 208-as orrát, mint a 100 lóerős benzines.
Fotó: AUTÓ-MOTOR/STEFLER BALÁZS

Aki a 208-asra szavaz, motorváltozattól függetlenül ezt az összeállítást kapja, a tesztautók belseje alapvetően a kézi és az automatikus váltó karjában különbözik egymástól. Formatervük is megegyezik, kívül azonban különös ismertetőjeleket kapott az e-208-as. Hűtőmaszkját – krómozott helyett – a karosszéria színével megegyező motívum díszíti, az oroszlán színjátszó türkiz árnyalatú, ahogy a C-oszlopra ragasztott kis e betű is.

A méretei becsapósak, ugyanis nagyon aprónak tűnik, miközben nemcsak közvetlen elődjénél hosszabb, hanem a 207-esen is túlnyúlik, tengelytávjuk pedig megegyezik. Ennek ellenére a helykínálat legfeljebb az első sorban nevezhető tágasnak, hátul már kisautós a térérzet, nem is jut annyi hely a lábaknak és a fejnek, hogy felnőtteknek hosszú távon kényelmes legyen. A csomagtartó befogadóképessége is a kategóriának megfelelő, bevásárláshoz, kiránduláshoz elegendő, ráadásul az akkucsomag sem változtat a méretén, mindkét 208-asban egyformán 265 literes.

Akár a benzines, akár az elektromos Peugeot-ban ülünk, egyformán puha ülések és franciás rugózási komfort fogad. Ami az ergonómiát illeti, különc elrendezése ellenére alig igényel megszokást a 208-asok kezelése.

A teljes cikk ide kattintva érhető el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.