Március 14-én 14 órai kezdettel az új köztemetőben az 1848/49-es szabadságharcosok parcellájában Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes ünnepélyesen felavatta 1848/49 roma honvédeinek, nemzetőreinek és hősi halottainak emlékkövét.
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) március 15-i ünnepségét a Petőfi Irodalmi Múzeumban tartotta, melyen Semjén Zsolt, a KDNP elnöke és Arkadiusz Bernas, a Lengyel Intézet igazgatóhelyettese tartott megemlékezést. Az ünnepség keretében átadták a 2007-ben meghirdetett irodalmi pályázat díjait. Az elismeréseket a zsűri elnöke, Jelenits István nyújtotta át.
Március 15-én a hagyományoknak megfelelően a Kossuth téren a Magyar Köztársaság lobogójának ünnepélyes felvonásával kezdődik a központi állami ünnepség, ezután a Batthyány-örökmécseshez várják az érdeklődőket, ahol rövid műsor a nyitánya annak az egész napos megemlékezésnek, melynek keretében bárki elhelyezheti virágait és gyertyáit a 200 éve született vértanú miniszterelnök emlékhelyénél. Délelőtt 11 órától a Nemzeti Múzeumnál ünnepi műsor kezdődik, a programok a múzeumkertben kora estig tartanak. A Lánchíd ünnepi díszbe borul, a hídon a 12 ponthoz kapcsolódva 12 állomáson idézik fel a forradalmi nap eseményeit, a Roosevelt téren, az MTA parkolójában kiállítást rendeznek.
Hódmezővásárhelyen 11 órakor kezdődik a megemlékezés, amelyen ünnepi köszöntőt mond dr. Lázár János polgármester, országgyűlési képviselő, ünnepi beszédet tart Csoóri Sándor Kossuth-díjas író, költő, illetve verset mond Bánffy György Kossuth-díjas, érdemes és kiváló művész a Kossuth téren.
Szombaton a Hazatérés templomában reggel kilenc órakor istentiszteleten emlékeznek a szabadságharc hőseire, majd a résztvevők a Nemzeti Múzeumhoz vonulnak. 11 órától a Magyar Rendszerváltók Országos Szövetsége (MAREVOSZ) a Fővám téren tart nagygyűlést, melyen többek között ifj. Hegedűs Lóránt és Schuster Lóránt is felszólal.
A Fővárosi Önkormányzat hivatalos ünnepsége 13 órakor a Petőfi-szobornál kezdődik, ahol ünnepi beszédet mond Demszky Gábor főpolgármester.
A Jobbik és a Magyar Gárda rendezvénye az Erzsébet téren 14 órakor kezdődik, ezzel egy időben indul el a Goj Motorosok felvonulása a kongresszusi központtól. A MIÉP fél háromtól a Hősök terén ünnepel.
A Fidesz – Magyar Polgári Szövetség az Erzsébet híd pesti hídfőjénél tart ünnepi nagygyűlést, ahol beszédet mond Jókai Anna író, Kósa Lajos, Debrecen polgármestere és Orbán Viktor, a párt elnöke.
Délután öt órától kezdődik a Magyar Önvédelmi Mozgalom koncertje a Blaha Lujza téren, ahol fellép a Romantikus Erőszak zenekar.
Március 15-én a budai polgárság a Várban fáklyás menettel és ünnepi műsorral tiszteleg 1848 hősei és eszméi előtt. A nemzeti ünnepen 18.00 órától a Dísz téren a budai önkormányzatok közös fáklyás megemlékezést tartanak, amelyen beszédet mond Pokorni Zoltán, a XII. kerület és Nagy Gábor Tamás, az I. kerület polgármestere.
A Művészetek Palotájában este 8 órakor kezdődik az ünnepi koncert, amelyen Gyurcsány Ferenc mond beszédet válogatott közönség előtt.
Március 16-án emlékezik meg a forradalomról a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége (Mazsihisz). Délután két órakor a Herzl Tivadar téren, az 1848-as forradalom és szabadságharc zsidó hőseinek emléktáblájánál Feldmájer Péter, a Mazsihisz elnöke mond beszédet. Három órától kiállítás nyílik a Révay utca 16. szám alatt lévő zsidó közösségi házban „Tisztelgés a 160 éves forradalom és szabadságharc zsidó hősei előtt” címmel.