Nőgyógyászati beavatkozás után három héttel, még szerdán hunyt el a 31 éves fiatalasszony. Az intézményben nyilatkozati tilalom van, a rendőrség közigazgatási eljárás keretében, szakértők bevonásával vizsgálja a haláleset körülményeit – írja a Délmagyarország.
A lap úgy tudja, a nő spontán elvetélt, ezért egészségügyi küretet végeztek rajta az intézmény szülészeti és nőgyógyászati osztályán. A beavatkozás során azonban az orvos kilyukasztotta a méhfalat, amit nem vett észre.
Egyes szakmai vélemények szerint ez a sérülés általában azonnal észrevehető, de 24 órán belül mindenképpen megjelennek a tünetek. A 31 éves nő azonban csak a nőgyógyászati beavatkozástól számított 48 óra múlva került sebészkés alá, ekkor derült ki, hogy nemcsak a méhfala, hanem a vékonybele is sérült. Ennek következményeként súlyos hashártyagyulladás, szeptikus állapot lépett fel. És bár ezt követően több műtéti beavatkozásra is sor került, a többhetes intenzív kezelés ellenére sem tudták az életét megmenteni, és szerdán elhunyt.
A rendőrség már vizsgálódik. Tuczakov Szilvána, a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense az ügyben úgy nyilatkozott: a szentesi kórház jelzése alapján közigazgatási eljárás indult, a haláleset körülményeit szakértők bevonásával vizsgálják. Ennek során kiderül majd, hogy a 31 éves nő halálát emberi mulasztás okozta-e vagy sem.
A kórházban egyébként az intézmény vezetői közül senki sem nyilatkozott a szegedi lapnak.
„Sérült az elvárható gondosság elve”
Maximálisan sérült a törvény által előírt elvárható gondosság elve a Szentesen egy nőgyógyászati rutinműtétbe belehalt fiatalasszony ellátása kapcsán – mondta el álláspontját az MTI-nek pénteken egy orvosi műhibaperekkel foglalkozó ügyvéd. Ábrahám László szerint a beavatkozás nem várt eredménye még belefér a műtéti kockázat körébe, azaz a beavatkozás során történhetnek sérülések, de azok általában azonnal észrevehetők, s tüneteik egy napon belül megjelennek.
Az ügyvéd elmondta: a fiatalasszony esetében akkor sérült a törvényben előírt elvárható gondosság elve, mikor a beavatkozás során okozott sérülést nem vették észre, a sérüléssel okozott károsodás elhárításával késedelmeskedtek, és ez a beteg halálához vezetett. Ennek következtében a hozzátartozók mindenképpen kompenzáló jellegű, nem vagyoni kártérítési igényt terjeszthetnek elő, és a vagyoni kárigényüket is érvényesíthetik a kórházzal és a felelősségbiztosítójával szemben.
(MTI)
Szén-monoxid-mérgezésben halt meg egy gyerek Budapesten