A kihalt irodák bérléséért a magyar állam nevében eljáró Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium (NFGM) havonta körülbelül 18 millió forintot fizet az épület német tulajdonosának. Vagyis tavaly december 1. óta négy hónap alatt mintegy 72 millió forintot fizetett a tárca gyakorlatilag a semmiért. Ráadásul a piaci árnál többe, négyzetméterenként 5-6000 forintba kerül a bérleti költség havonta, pedig hasonló színvonalú irodákat négyzetméterenként havi 3-4000 forintért is lehet bérelni a városban.
A bérleményt közbeszerzési eljárásban választotta ki a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. Kiváncsiak voltunk, miért épp a német tulajdonban lévő irodaházat választották, de a vagyonkezelő egyelőre nem válaszolt megkeresésünkre.
Az Európai Unió kutatásfejlesztésért felelős miniszterei 2008 júniusában döntöttek arról, hogy Budapest legyen az EITI székhelye. Az akkor még Gyurcsány Ferenc vezette magyar kormány megígérte, hogy a központnak otthont adó épület bérleti díját húsz évig a magyar állam fizeti, továbbá az uniós intézmény húsz alkalmazottjának munkabérét öt évig fedezi majd. A gazdasági tárca tájékoztatása szerint a tavalyi költségvetésben 67,1, az ideiben pedig 239,5 millió forintot különítettek el az EITI költségeire. Azt állították: ők már tavaly decemberben átadták az irodákat az uniós intézménynek, de hogy az irodákat mikor veszik használatba, arra nincs rálátásuk. Mindenesetre úgy tudják: az érdemi munka még idén tavasszal megkezdődik az intézetben.
Sasvári Sándor megrázó vallomása: így tették tönkre a családját