Mint megírtuk, pénteken a kommunizmus áldozataira emlékeztek Budapesten, a Petőfi híd lábánál lévő emlékműnél. Rétvári Bence államtitkár a megemlékezésen azt mondta: akkor, amikor sokan viszonyítani akarják máshoz a kommunista rendszer bűneit, fontos emlékezni és emlékeztetni a diktatúra áldozataira.
A Terror Háza Múzeum több programot is szervez: Kovács Zoltán, kormányzati kommunikációért felelős államtitkár rendhagyó tárlatvezetést tart majd külföldi újságíróknak az intézményben. Az Andrássy út 60. szám alatt található, egykor a kommunista erőszakszervezet, az Államvédelmi Hatóság székhelyéül szolgáló épület előtt 10-től 18 óráig lehet mécseseket gyújtani. A múzeumba egész nap ingyenes a belépés.
Pécsett egy általános iskola felveszi a kommunizmus idején meghurcolt kisgazda főtitkár, Kovács Béla nevét. Az ünnepségen beszédet mond Páva Zsolt, a város fideszes polgármestere és Horváth János, a parlament korelnöke. Az emléknap alkalmából számos más településen is tartanak rendezvényeket, emléküléseket, megemlékezéseket, így például Esztergomban, Hódmezővásárhelyen, Kaposváron, Kecskeméten, Salgótarjánban és Sopronban is.
Az Országgyűlés 2000-ben nyilvánította február 25-ét a kommunizmus áldozatainak emléknapjává. 1947-ben ezen a napon tartóztatták le jogellenesen, majd hurcolták el a Szovjetunióba a Független Kisgazdapárt akkori főtitkárát, Kovács Bélát.
Az emléknap kapcsán Wittner Mária, a Fidesz országgyűlési képviselője beszélt a Lánchíd Rádióban. Szerinte a régi módszerek az elmúlt években is fellelhetőek voltak.