A kereszténydemokrata politikus az alapítók nevében felidézte, hogy a közéleti jellegű elismerést azok a végzős fiatalok kaphatják, akik nem csak jó tanulmányi eredményeikkel emelkednek ki társaik közül, hanem szívesen, aktívan és felelősen vesznek részt közösségi tevékenységben, nyitottak a közéletiségre és emellett elkötelezett keresztények. Olyan tanulókat lehetett jelölni Morus-díjra, akik kiemelkedően sokat tettek az iskolán belüli hallgatói közéletért. Ez megnyilvánulhat programok szervezésében, érdek-képviseleti munkában, civil szervezeti tevékenységben, diákújságírásban vagy egyházi kapcsolatok elmélyítésében – fejtette ki a közigazgatási tárca államtitkára, aki ide sorolta még a lelki programok megvalósítását, közösségi fórumok és ünnepségek szervezését, a diákparlamenti munkát, vitaestek létrehozását, helyi ügyek felkarolását, az állampolgári ismeretek terjesztését, illetve bármilyen más közösségépítő vagy közéleti tevékenysége t.
A kereszténydemokrata politikus kiemelte: fontos a diákokban ösztönözni a másokért való önzetlen felelősségvállalást. Sokak szemében kevéssé értékelt a közösségért végzett tevékenység, a keresztény értékek melletti nyilvános kiállás. A díj küldetése, hogy elismerje azokat a fiatalokat, akik nem az önzésben és az individualizmusban hisznek, hanem megvan bennük a készség keresztény értékrendű közösségek szervezésére és közösségeik érdekképviseletére, valamint az, hogy egyházi és közösségi programok felkínálásával aktív közösséget kovácsoljon az érintett fiatalokból – fogalmazot t.
Hozzátette: e célok mentén alakult meg a Morus-díj kuratóriuma, amelynek elnöke Kiss-Rigó László püspök, tagjai pedig Blanckenstein Miklós pápai prelátus, Gábor Miklós, a Katolikus Ifjúsági Mozgalom elnöke, Párdányi Miklós, a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium igazgatója, Rétvári Bence országgyűlési képviselő, államtitkár, valamint Stágel Bence országgyűlési képviselő, az IKSZ elnöke.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.