Papíron pont került Molnár Gyula és Lakos Imre büntetőperének végére: Újbuda egykori szocialista polgármesterét és szabad demokrata alpolgármesterét kedden felmentette a hivatali visszaélés vádja alól a Fővárosi Törvényszék. A harmadrendű vádlott ügyvédet a bűnsegédlet vádja alól mentette fel a bíróság. Az ügyészség korábban felfüggesztett börtönt, továbbá pénzbüntetés kiszabását kérte a bíróságtól.
A büntetőeljárás Schneller Domonkos XI. kerületi fideszes képviselő feljelentése nyomán indult még 2007-ben. A politikus azért tett feljelentést, mert a gyanú szerint Molnárék 2006-ban, a XI. kerületi Kopaszi-gát és a Lágymányosi-öböl környékén pályáztatás nélkül próbáltak magáncégnek átjátszani egy 38 hektáros telket.
Elképzelhető ugyanakkor, hogy a törvényszék ítélete nyomán nem lélegezhet fel a korábbi szocialista polgármester, de társai sem. Mint ismert, a vádak özönével (csalás, vesztegetés, hűtlen kezelés stb.) eljárás alá vont egykori VII. kerületi szocialista polgármestert, Hunvald Györgyöt azok után, hogy két és fél éve volt előzetes letartóztatásban, a Molnárék ügyében is ítélkező Fővárosi Bíróság szabadlábra helyezte 2011 tavaszán. Néhány hét elteltével azonban a Fővárosi Ítélőtábla úgy döntött, újra kényszerintézkedés alá vonja a politikust. A másodfokú ítélet következtében így Hunvald néhány héten belül visszakerült a börtönbe.
Molnár Gyula és két társa esetében egyelőre első fokon hozott ítéletet a Fővárosi Bíróság, a nem jogerős határozatot pedig már meg is támadta az ügyészség, így Molnárék akár hamarosan vissza is ülhetnek a vádlottak padjára. Az ügy másodfokon folytatódik tovább a Fővárosi Ítélőtábla előtt.
A főügyészség Molnár Gyulát, Lakos Imrét és bűnsegédként Z. László ügyvédet hivatali visszaélés bűntettével vádolta azzal összefüggésben, hogy egy 38 hektáros budai önkormányzati ingatlan nyilvános versenyeztetés, pályáztatás nélkül került egy magáncég tulajdonába. A vádirat szerint az önkormányzat 2006-ban mintegy 417 millió forintért vásárolta meg a területet a Kincstári Vagyoni Igazgatóságtól, amely saját cége, a Buda Hold Kft. tulajdonába került. Ezt követően a Buda Hold Kft. és az Öböl XI. Kft. létrehozta a Nádor-Öböl Ingatlanforgalmazó és Beruházó Kft.-t, amelybe a Buda Hold Kft. apportálta az ingatlant. Az ingatlan tulajdonjoga innen került az Öböl Kft.-hez, két részletben. A Buda Hold Kft. eladta az Öböl Kft.-nek a Nádor-Öböl Kft.-ben lévő 76,5 százalékos üzletrészét, majd néhány hónappal később a fennmaradó 10,5 százalékát is eladta a kft.-nek.
A vádirat szerint a polgármester és az alpolgármester nyomást gyakorolva a Buda Hold Kft. ügyvezetőjére, hivatali helyzetükkel visszaéltek azért, hogy az Öböl XI. Kft.-nek jogtalan előnyt szerezzenek úgy, hogy a kft. az önkormányzati ingatlan tulajdonjogát nyilvános versenytárgyalás nélkül megszerezze. Az ügyvéd az ügyészség szerint azzal nyújtott segítséget, hogy ő dolgozta ki azt a koncepciót, amelyik lehetővé tette: az ingatlan nyilvános versenyeztetés, pályáztatás nélkül az Öböl XI. Kft. tulajdonába kerüljön, továbbá részt vett az ingatlannal kapcsolatos képviselő-testületi döntésre vonatkozó előterjesztésben, valamint a Kincstári Vagyoni Igazgatóságnak küldött levelek szerkesztésében. A vád szerint ugyanakkor a vádlottak nem okoztak vagyoni hátrányt az önkormányzatnak.