Ráadásul Braun nemcsak a jegybanknak, hanem egyidejűleg az MSZP elnökének, Mesterházy Attilának is tanácsokat osztott. A Magyar Nemzet szerette volna megkérdezni minderről Braun Róbert véleményét is, de ő nem kívánta kommentálni a felvetést.
A lap úgy tudja, az MNB pénteki felügyelőbizottsági ülésén is szóba kerülhet a Braun-ügy. Azt továbbra sem tudni, kap-e végkielégítést Braun Róbert, aki azután jelentette be „azonnali hatályú felmondását”, hogy a Magyar Nemzet a múlt héten megírta: a jegybankelnök kommunikációs tanácsadója belépett az MSZP óbudai szervezetébe. Az MNB sajtóosztályán sem az esetleges végkielégítés összegéről, sem a munkaviszony megszűnésének körülményeiről nem adtak felvilágosítást, mondván, azok személyes adatok.
Braun Róbert a Lánchíd Rádióban elmondta, már egy éve belépett az MSZP-be. Mivel a havi fizetése az Állami Számvevőszék 2011-es jelentése szerint 1,8 millió forint volt, ezért (ha a juttatása időközben nem változott) az utóbbi egy esztendőben legalább 21,6 milliót fizetett ki neki a jegybank úgy, hogy Braun eközben MSZP-tag volt, illetve Mesterházy Attila MSZP-elnökkel folytatott rendszeres és bizalmas megbeszéléseket a „társadalmi jóllét” kérdéséről.
Eközben az ATV.hu által megkérdezett szocialista politikusok azt állították, az MSZP vezetése nem tudott Braun Róbert párttagságáról. Például így nyilatkozott Molnár Zsolt, a nemzetbiztonsági bizottság szocialista elnöke is, ugyanakkor szerinte Braun „egészen biztosan pártsemlegesen” végezte a munkáját a jegybanknál. Egy neve elhallgatását kérő MSZP-s viszont elismerte, „jogos támadási felület” a Braun-ügy, és a tanácsadónak vagy távoznia kellett volna az MNB-től, vagy nyilvánosságra hoznia párttagságát.
• Nyilvánosan lelepleződött a Magyar Nemzeti Bank vezetése – jelentette ki Boros Imre közgazdász Braun ügye kapcsán a Lánchíd Rádióban.
• Rogán Antal szakmailag megkérdőjelezhetőnek tartja Braunt. A Fidesz frakcióvezetője erről a Hír Televízió Péntek8 című műsorában beszélt.
A teljes cikket a Magyar Nemzet szerdai számában olvashatják.