A balliberális lap gyűjtésében szerepelnek azok, akik korábban egyházi iskolában dolgoztak, de az is, akik evangélikus énekkari tag. Stágel Bence (KDNP) hangulatkeltésnek értékelte az írást, miután a szakmai hozzáértést vallási felekezeti tagság miatt kérdőjelezték meg. – Azt a hamis látszatot kívánta kelteni a cikk, hogy a kormányzat politikai, ideológiai nyomás alá akarja helyezni pedagógusokat – fogalmazott.
Rétvári Bence, a közigazgatási tárca KDNP-s államtitkára szintén beszédesnek tartotta, hogy a listába szedett igazgatók szakmai alkalmasságáról szó sem esik. Rétvári szerint mindez úgy összegezhető, akkor megfelelő valaki e posztra, ha nincs keresztény kötődése. Kiemelte, így Gyurcsány Ferenc sem lenne alkalmas tankerületi igazgatónak, hiszen saját bevallása szerint rendszeresen bérmálkozott.
A HVG a Magyar Nemzet kérdésére visszautasította a származási, vallási alapú listázás vádját. Úgy fogalmaznak: „könnyen belátható, hogy nem születik senki KDNP-s politikusnak vagy egyházi iskola igazgatójának”. Jakus Ibolya, a lap főszerkesztő-helyettese leszögezte, a vallást magánügynek tartják, azt pedig fontosnak, hogy ha valaki egyházi vagy akár magániskolába akarja küldeni a gyerekét, megtehesse. – Ugyanakkor egy szekularizált országban közügynek és alapvető elvárásnak tekintjük, hogy az állami közoktatást ne politikailag elfogult, illetve a vallásos nevelés iránt elkötelezett vezetők irányítsák – fogalmazott Jakus Ibolya.