Egyetlen kormány sem teheti meg, hogy titkosszolgálati eszközöket állítson belpolitikai céljai szolgálatába, ha bárki ilyet tesz, az bűncselekmény, amelyet a jog minden eszközével üldözni kell – jelentette ki lapunk kérdésére Bajnai Gordon, az Együtt 2014 társalapítója, a Haza és Haladás Egyesület elnöke. A politikus hozzátette, sem miniszterként, sem pedig miniszterelnökként nem tudott arról, hogy Szilvásy György akkori titokminiszter utasítására Laborc Sándor, a polgári elhárítás akkori vezetője alkut kötött Portik Tamással, akit a közelmúltban három kilencvenes évekbeli leszámolásos bűncselekménnyel összefüggésben felbujtással gyanúsítottak meg. Bajnai hangsúlyozta, nincs meggyőződve arról, hogy ilyesmi valóban történt volna.
Mint ismeretes, a Heti Válasz legfrissebb számában közölte, Portik Tamás azt a feladatot kapta a titokminisztert képviselő főigazgatótól, hogy gyűjtsön vagy gyártson a Fidesz vezetőire nézve terhelő információkat. A szocialisták egyelőre hallgatnak. Török Zsolt MSZP-szóvivő megkeresésünkre annyit mondott, nem kommentálják a hírt.
Kocsis Máté, az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának fideszes tagja sem megerősíteni, sem cáfolni nem kívánta a sajtóértesüléseket. Felhívta a figyelmet ugyanakkor arra, nem véletlenül kezdeményezte Portik és Laborc ügyében egyes dokumentumok titkosítás alóli feloldását.
További részletek a pénteki Magyar Nemzetben.
Korábban Gyurcsány Ferenc tagadta, hogy tudott volna miniszterelnöksége idején Laborc Sándor és Portik Tamás találkozójáról.
Nem kizárt, hogy már a 90-es évek elejétől kezdve volt összefonódás a titkosszolgálatok és az alvilág között – mondta decemberben a Hír TV Rájátszás című műsorában Mile Lajos.
Három hónappal meghosszabbították Portik Tamás és társai előzetes letartóztatását. Az ügyészség szerint valamennyi gyanúsított esetében fennáll a szökés, elrejtőzés veszélye, valamint Portik Tamás esetében a bizonyítás meghiúsításának veszélye is.