Hétfőn már a Népszabadság is igyekezett árnyalni szombaton megjelent információit, és Portik Tamás környezetére hivatkozva közölte, a jelenleg előzetes letartóztatásban lévő férfinak semmi szüksége nem lett volna az egyik vezető MSZP-s politikushoz közel álló Vajtó Lajos közvetítésére, ha korrupt rendőrökről akart volna információt adni a titkosszolgálatoknak. Portik még az „olajos” időkből több magas rangú volt titkosszolgálati vezetővel is szinte napi kapcsolatban állt, köztük olyanokkal is, akiknek nem okozott volna gondot az információk továbbítása közvetlenül Laborc Sándorhoz, a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) akkori első emberéhez vagy bárki máshoz.
A szocialistákhoz közel álló napilap hétfőn egyébként terjedelmes cikkben taglalta, hogy mennyire bevett gyakorlat az alvilág és a rendvédelem együttműködése. A Népszabadság csupán egyetlen apróságról nem tesz említést. Nevezetesen arról, hogy a titkosszolgálatokat nem lehet pártpolitikai célokra felhasználni, így számos kérdést vet fel, hogy a Gyurcsány-kormány kémelhárításának vezetője és Portik Tamás találkozóin fideszes politikusokról beszélgetett. A rendhagyó egyeztetésekről hangfelvétel készült, így az ott elhangzott állításokat le lehet ugyan tagadni, de sok értelme nincsen.
A lap kormányzati forrása hangsúlyozta, a Gyurcsány-féle csapat szövetkezett az alvilág egyes szereplőivel, és ennek bizonyítására idővel sor fog kerülni. Abból, hogy Portik Tamás részéről Vajtó Lajos szervezte a találkozót, arra lehet következtetni, hogy a két férfi bizalmas viszonyt tartott fenn.
Emlékezetes, a Magyar Nemzet cikksorozatban számolt be arról, hogy Laborc és Portik egy budai nyilvános helyen két alkalommal is megbeszélést folytatott. Laborc az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága előtt a rendhagyó egyeztetésekkel összefüggésben megpróbált mindent tagadni. A találkozókról azonban hangfelvétel készült, amely az Alkotmányvédelmi Hivatal (a Nemzetbiztonsági Hivatal jogutódja) rendelkezésére áll, így Laborc lényegében lebukott.