Bokros: Magyarország 500 éve nem volt ilyen független

Bokros Lajos szerint antimodernizáció történik ma Magyarországon, virágzik a populizmus, a tudatos lélekmérgezés és a „törzsi nacionalizmus”.

GB
2013. 01. 10. 21:33
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az általa vezetett Szabadság és Reform Intézet (SZRI) csütörtöki budapesti konferenciáján Bokros Lajos azt mondta, helyre kell állítani a jogállamot, a hatalommegosztás rendszerét, a független igazságszolgáltatást, az önkormányzatiságot, a sajtószabadságot, és a piacot meg kell védeni az oligarchikus, „ragadozó” államtól. A volt pénzügyminiszter hangsúlyozta, hogy az Európai Unió civilizációs keret Magyarországnak, érték- és érdekazonosság köti az unióhoz az országot, amely fél évezrede nem volt olyan független és szuverén, mint ma. Aki szabadságharcot folytat az unió ellen – amelyhez önként, népszavazással csatlakozott az ország –, az nem osztja Európa civilizációs értékeit – tette hozzá a politikus.

Az egyik belvárosi szállodában megrendezett konferencia több százas közönségében több egykori MDF-es, szabad demokrata és szocialista politikus volt jelen, köztük az MDF-s Kerék-Bárczy Szabolcs, Pusztai Erzsébet, a szabad demokrata Bauer Tamás, Csillag István, a szocialista Vastagh Pál, valamint Draskovics Tibor, a Gyurcsány-kormány és Bárándy Péter, a Medgyessy-kormány egykori tagja, továbbá Lengyel László közíró. A Jólét és Szabadság Demokrata Közösség (JESZ, az MDF jogutódja) néhány aktivistája a tanácskozásnak helyet adó szálloda bejáratánál és a konferenciateremnél tiltakozott Bokros Lajos személye és politikája ellen.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.