Rég ismert veszélyes forgatókönyv a baloldalnál

A baloldal ismét veszélybe akarja sodorni a magyar családokat és vállalkozásokat – reagált a Fidesz szóvivője az újabb ellenzéki egyeztetésre.

PR
2013. 01. 29. 21:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Fidesz szerint ma újra Együtt a Megszorításokért a baloldal összes bukott politikusa, akik már egyszer tönkretették az országot, és akik most a veszélyes gazdaságpolitikájuk forgatókönyvét írják újra. Akik megduplázták a munkanélküliséget, akik két és félszeresére duzzasztották az államadósságot, akik a fizetések felét elvették adóban, akik a gyermeknevelést büntették, akik a nyugdíjasokat vegetálásra ítélték, akik inkább adtak segélyt, mint munkát, akik a nyugdíjkasszát és az államkasszát kiürítették. Akik után romhalmaz és adóssághegy maradt – olvasható a Fidesz szóvivőjének keddi közleményében.

Selmeczi Gabriella úgy fogalmaz: a darabokra hullott baloldal az elmúlt hetekben bebizonyította, hatalomra kerülése érdekében arra még képes, hogy újra Együtt a Megszorításokért küzdjön. Folytatni akarják, ahol abbahagyták: a bankadót megszüntetnék, a minimálbért csökkentenék. Ismét a bankok és a multinacionális vállalatok érdekeit lesik, veszélybe sodorva ezzel a magyar családokat, a hazai vállalkozásokat. Magyarország nem kér ebből többet.

A Fidesz-kormány gazdaságpolitikájának köszönhetően ma 160 ezer emberrel több dolgozik, mint a kormányváltáskor, radikálisan csökkent a lakosság és a vállalkozások adóterhelése, 29 hónapja töretlen a foglalkoztatási fordulat, a Magyarország iránti bizalom jelentősen nőtt: egyre több nemzetközi stratégiai szövetséges zárkózik fel az ország mögé – zárul a közlemény.

A baloldal és a kiszámítható gazdaságpolitika

Az MSZP által életre hívott ellenzéki egyeztetéssorozat résztvevői kiszámítható, fenntartható és a piaci szempontokat érvényesítő gazdaságpolitikával javítanák a kis- és középvállalkozások (kkv) helyzetét. Az MSZP, a Demokratikus Koalíció (DK), a Magyarországi Szociáldemokrata Párt és a Szövetségben Együtt Magyarországért képviselőinek keddi egyeztetéséről a szocialista Kákosy Csaba számolt be az újságíróknak.

Elmondta, hogy a vállalkozások versenyképességét 2010 óta jelentősen rontották az áthárított válságadók, a növekvő adminisztrációs terhek és a „brutális” tranzakciós illeték. A politikus szerint a kormány téves gazdaságpolitikája miatt összességében szürkülés és feketedés jellemzi ezt a szektort.

Irányt váltanának

Az együttműködő pártok ennek megoldására egy befektetés- és növekedésbarát gazdaságpolitika kialakítását javasolják, amely megszünteti a szabályozási visszásságokat, csökkenti a bürokratikus terheket, valamint fókuszált támogatást biztosít a kkv-szektornak. Kákosy Csaba – aki az MSZP–SZDSZ koalíciós kormány szabad demokrata gazdasági minisztere volt – úgy vélte, hogy az utóbbi mellett elengedhetetlen a banki hitelezés fellendítése és a Széchenyi-kártya továbbműködtetése.

A DK-t képviselő Bauer Tamás mindemellett kitért a Nemzetközi Valutaalap (IMF) közelmúltban kiadott jelentésére is, amely szerinte ugyanarra a következtetésre jutott, mint amit a keddi egyeztetés résztvevői is megállapítottak korábban, vagyis arra, hogy Magyarországon gazdaságpolitikai irányváltásra van szükség. Véleménye szerint gazdasági jogbiztonságra és kiszámíthatóságra van szükség, hogy a tőke és a képzett munkaerő ne hagyja el az országot.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.