A Gyurcsány–Bajnai páros zavarkeltésre használja a diákokat

A Fidesz szerint a Gyurcsány–Bajnai-szövetség a hallgatókat használja fel a zavarkeltésre és politikai céljaik megvalósítására.

NT
2013. 02. 15. 19:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hoppál Péter, az Országgyűlés oktatási, tudományos és kutatási bizottságának tagja az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében hangsúlyozza, hogy a baloldal veszélybe sodorta a gyermekek, a fiatalok és egész Magyarország jövőjét. Az előző kurzus oktatáspolitikai eredménye: bezárt iskolák, elbocsátott pedagógusok tízezrei, megcsapolt bérek, leépített szakmunkásképzés, értéktelen diplomák – összegzi. Mint írja, a Fidesz-kormány számos intézkedést hozott annak érdekében, hogy a magyar felsőoktatási intézmények támogatást nyújtsanak a fiataloknak a hazai munkaerőpiacon való boldoguláshoz, a fiatalokba fektetett pénz megtérüljön, tudásukat az ország javára fordítsák és az egyetemek fenntarthatóak legyenek.

Azt is hangsúlyozza, hogy a Fidesz-kormány átvállalta a kistelepülésektől az iskolák működtetését, a településektől adósságukat, és megmentette a vidéki iskolákat. A kormány – a rendszerváltás óta először – a pedagógusok számára életpályamodellt indít azért, hogy a tanárok végre mind anyagilag, mind erkölcsileg megbecsültek legyenek – ismerteti Hoppál Péter.

Ismert, Gyurcsány Ferenc számára is fontos lett a diákok ügye, annyira, hogy a Demokratikus Koalíció politikusaival közösen virrasztott a Szalay utcában Budapesten, ezzel fejezve ki, hogy mennyire nem ért egyet az Orbán-kormánnyal. „Nem kell csendben tűrni a kormány rombolását, és nem elég morgolódni miatta, meg kell találni a tiltakozás módját” – írta egy bejegyzésében. Gyurcsányról a nagy felháborodása közben az is kiderült, imádja Presser Gáborékat és az LGT-t, így megszökött egy kis időre a szolidaritás elől. Emlékezetes, a 2006-os események után Gyurcsány volt az, aki betiltotta a hallgatói hálózat egyik fórumát.

Áttérve a Bajnai-vonalra: annak ellenére, hogy a hálózatosok tagadják politikai elköteleződésüket, az Együtt 2014-gyel már tárgyaltak. Kiderült, a HaHa, a Haza és Haladás Közpolitikai Alapítvány, az MSZP és a Demokratikus Koalíció álláspontja megegyezik: legyen tandíj, az nem ördögtől való.

Balog Zoltán már kiállt a sajtó elé, ahol bejelentette: nem lesz tandíj, sem keretszámrendszer. A szakminiszter tájékoztatása szerint azon a tizenhat szakon is lesz államilag finanszírozott hely, amelyeken eredetileg csak önköltséges formában lehetett volna tanulni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.