„A rezsicsökkentésben alapvetően egyetértés van, jó lépés, meg kell tenni” – jelezte a politikus, aki tagja a rezsicsökkentés részleteinek kidolgozására kijelölt háromtagú bizottságnak. „Ugyanakkor újra kell gondolni azokat a szabályokat, amelyeket korábban különböző uniós előírások miatt eltöröltek, és ez a költségek növekedését okozta. Ebbe a körbe tartozik a hulladéklerakási és a talajterhelési díj” – mondta Kósa.
A lengyelek is követik a rezsicsökkentést
Úgy tűnik, a lengyelek követik a magyar rezsicsökkentési példát, és bár a honi szocialisták is már támogatni látszanak az irányt, véleményük már csak azért is hiteltelen, mert lépéseket 2002 óta nem tettek ebbe az irányba. Rogán Antal minderről a Hír TV Péntek8 című háttérműsorában beszélt, kitérve arra is, hogy milyen ügyesen halászhatna a zavarosban néhány multi egy mostani balliberális kormányzás idején, látva az egység hiányát. Az ágazat és szereplőinek problémáit ismerve a Magyar Víziközmű Szövetség (MaVíz) kész az együttműködésre, és törekszik megtalálni a megoldást – közölte a rezsicsökkentés kapcsán a szervezet február 8-án.
Július 1-jétől a víz-, a csatorna-, a szennyvíz-elvezetési, a szemétszállítási, a palackosgáz-, valamint a kéményseprési díjakat is átlagosan 10 százalékkal tervezi csökkenteni a kabinet. Rogán február 7-én a gyulai Fidesz–KDNP-frakcióülés utáni sajtótájékoztatón közölte: a pontos mértéket az árakban tapasztalható területi különbségekre tekintettel kell megállapítani, ugyanis például a víz esetében van az országban olyan hely, ahol 1000 forintot kell fizetni elszámolási egységenként, míg máshol csak 180-at.