Kiemelték, hogy a Millának a politika továbbra is a közügyeket jelenti, „elsődleges bázisa az utca, a közélet pártpolitikán kívüli valamennyi színtere, a választók és civilek tömegei”. Ez jelenti az igazi demokráciát: amikor a politika a közügyekről szól, és nem a pártokról, amikor a politikus maga is civil, és a civil embert képviseli, nem pedig a pártját – fogalmaztak.
Hangsúlyozták, „van még egy járhatatlan út”: az, amikor „mégoly tiszta szívű, lelkű és eszű civilek elmennek politikusnak, és seperc alatt elfelejtik, hogy honnan és miért indultak el azon az úton, amin”. Úgy látják, ötvözni kell a politikai és a civil világot a közügyekben. Ezért vasárnap elfogadták, hogy szigorú garanciák mellett millások is politizálhatnak, ha akarnak – közölték. Kifejtették, ilyen garancia, hogy a Milla mint szervezet nem kíván a választásokon indulni, jelölteket állítani, pártpolitikai küzdelemben részt venni. „Nincs más lehetőségünk. Ez a lehetőségünk. (...) Semmiképpen – Mindenképpen” – olvasható a Milla Facebook-bejegyzésében.
Hozzáfűzték, a Milla politikai szerepet vállaló tagjainak nemcsak az alapdokumentumokban rögzített értékeknek kell megfelelniük, hanem külön etikai kódexben is rögzítik a velük szemben támasztott elvárásokat és a megszegésüket követő szankciókat. Közölték, a civil szférában tovább építkeznek, vagyis hálózatot szerveznek, hogy ne csak a Facebookon lehessen hozzájuk csatlakozni, és új arculatot fogadtak el, amely kifejezi, hogy a Milla meghaladta az internetes jelenlétet.
A Milla Egyesület az Egymillióan a magyar sajtószabadságért Facebook-csoportból jött létre. „Az ország újraegyesítéséhez nincs szükség új, a többiekkel versengő pártra” – akkor még ezt mondta a Szabad Sajtó útján tartott Milla-demonstráción Bajnai Gordon, azonban január 10-én kiderült: párttá alakulnak.
A Milla nem válik párttá, de tagja lesz a biztosan párttá váló Együtt 2014-nek – igyekezett megmagyarázni korábban a szervezet álláspontját Juhász Péter. Tudniillik a Millában az a többségi álláspont alakult ki, hogy először saját stratégiájukat, szövetségi politikájukat kell kidolgozni, és csak ezt követően lehet szó arról, hogy létrejöjjön az Együtt 2014-ből alakuló új párt.
Az egyesület elnöke elismerte, hogy saját szövetségi politikájukon még dolgoznak, amit „kentaurstratégiának” nevezett. Közlése szerint ez azt jelenti, hogy a Milla teste továbbra is a civil szféra maradna, és a fej része lenne a párté. E meglehetősen szokatlan stratégia kialakítása azonban nem késlelteti az Együtt 2014 párttá válását, ami tavasszal, de nem március 15-én várható – állította Juhász Péter.
„Ha legközelebb nőket akarsz verni, akkor a testüket üsd. Csöcs alatt, bordán, mert akkor összeroskad, és elhallgat. Így végig tudod mondani, amit akarsz” – ez a mondat is Millához kapcsolódik, konkrétabban az alternatív köztársasági elnökükhöz, Pityinger Lászlóhoz. Művésznevén Dopeman, aki korábban már a Himnusz trágár feldolgozása miatt is előtérbe került, most több internetes lapnak is magyarázni igyekezett szavait. Szerinte korlátoltságot, elvakultságot és humorérzékhiányt feltételez, ha valaki komolyan vette a kijelentést. A Magyar Női Érdekérvényesítő Szövetség vezetője Pityinger szavaira a következőképpen reagált: minden kulturált országból kiírnák azt az embert a politikából és a médiából, aki ilyet mond.
Ismert, Dopeman sajátos demokráciaértelmezés során lett alternatív köztársasági elnök, hiszen a szavazáson nem ő kapta a legtöbb szavazatot.