Fidesz-székház-foglalás: kétharmad elítéli az akciót

A Századvég 2013 márciusában készített közvélemény-kutatásának tanúsága szerint a válaszadók kétharmada nem ért egyet a Fidesz székházának az elfoglalásával.

KA
2013. 03. 12. 11:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Március 7-én délelőtt mintegy hetven tüntető hatolt be a Fidesz Lendvay utcai székházának udvarára és erkélyére az alaptörvény módosítása ellen tiltakozva. A demonstrálók az esti órákban hagyták el a székház területét. A Századvég kutatása az esemény ismertségét és a demonstráció megítélését vizsgálta a felnőttkorú magyar lakosság körében. Az ügy ismertsége magasnak mondható.

A megkérdezettek döntő többsége (82 százalék) hallott arról, hogy múlt hét csütörtökön tüntetők foglalták el a Fidesz-székházat. A korábbi tapasztalatok és a kutatás eredményei is azt igazolják, hogy az ilyen jellegű közéleti, politikai megnyilvánulásokkal szemben többségi elutasítás figyelhető meg a lakosság körében. A felmérés alapján a megkérdezettek kétharmada (68 százalék) inkább nem ért egyet a véleménynyilvánítás ezen formájával, 27 százalékuk inkább egyetért vele, és 5 százalék azok aránya, akik nem tudtak vagy nem akartak válaszolni a kérdésre.

Az Együtt 2014 párt és hívei már csütörtökön színre léptek a Fidesz budapesti, Lendvay utcai székházánál – így kommentálta Kósa Lajos ügyvezető Fidesz-alelnök Bajnaiék párttá alakulását március 8-án. Kósa a Fidesz-székháznál – ahol március 7-én tüntetés volt a tervezett alkotmánymódosítás ellen – tartott sajtótájékoztatóján azt mondta: „a bemutatkozás megvolt, most már a párt is megvan hozzá”. A Fidesz a szélsőjobboldali radikalizmust és a baloldali, liberális erőszakot is elutasítja, mert „az erőszak, az agresszió, a törés-zúzás semmiképpen sem a jogállam szolgálatában áll. ( ) Akik az erőszakmentesség nevében csütörtökön inzultálták itt az embereket, törtek-zúztak, azok lábbal tipornak minden olyan értéket, amely nekünk a demokráciában fontos” – tette hozzá Kósa.

Azzal kapcsolatban, hogy az Együtt 2014 szövetséget köt az LMP szétválásával létrejött Párbeszéd Magyarországért Párttal, a Fidesz alelnöke úgy fogalmazott: az LMP-s szakadárok önmagukat cáfolják, mert éppen ők bizonyítják be, hogy egyáltalán nem más az általuk képviselt politika, hiszen míg a 2010-es választás előtt Bajnai Gordon kormányát akarták leváltani, addig most „összeállnak” vele.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.