Kósa Lajos a Fidesz-székháznál – ahol csütörtökön tüntetés volt a tervezett alkotmánymódosítás ellen – tartott sajtótájékoztatóján azt mondta: „a bemutatkozás megvolt, most már a párt is megvan hozzá”. A Fidesz a szélsőjobboldali radikalizmust és a baloldali, liberális erőszakot is elutasítja, mert „az erőszak, az agresszió, a törés-zúzás semmiképpen sem a jogállam szolgálatában áll. (...) Akik az erőszakmentesség nevében csütörtökön inzultálták itt az embereket, törtek-zúztak, azok lábbal tipornak minden olyan értéket, amely nekünk a demokráciában fontos” – tette hozzá Kósa Lajos.
Azzal kapcsolatban, hogy az Együtt 2014 szövetséget köt az LMP szétválásával létrejött Párbeszéd Magyarországért Párttal, a Fidesz alelnöke úgy fogalmazott: az LMP-s szakadárok önmagukat cáfolják, mert éppen ők bizonyítják be, hogy egyáltalán nem más az általuk képviselt politika, hiszen míg a 2010-es választás előtt Bajnai Gordon kormányát akarták leváltani, addig most „összeállnak” vele.
A fideszes politikus a tájékoztatón nemmel válaszolt arra a kérdésre, hogy a székháznál történtek vagy a nemzetközi reakciók befolyásolják-e az alaptörvény negyedik módosítását, hiszen – mint mondta – azzal az Alkotmánybíróság korábbi döntését hajtja végre a parlament. Nincs ok az alkotmánymódosításról szóló döntés elhalasztására – nyomatékosította.
Április második felében alakul meg a Bokros Lajos nevével fémjelzett szabadelvű–konzervatív párt – írta szerdán az Atv.hu. Értesüléseik szerint a Horn-kormány pénzügyminisztere mellett Kajdi József, az Antall-kormány közigazgatási államtitkára, Pusztai Erzsébet volt MDF-es, majd néppárti képviselőnő és Török László, a CIB Bank 2005 és 2009 közötti vezérigazgatója lesz az új párt kemény magja.
Korábban Fodor Gábor, az SZDSZ egykori elnöke jelentette be, hogy Magyar Liberális Párt néven pártot alapít. Február 3-án az LMP-ből kivált országgyűlési képviselők létrehozták a Párbeszéd Magyarországért Pártot.