Horváth Győző, a Fidesz–KDNP jelöltje nyerte a vasárnap megtartott időközi önkormányzati képviselő-választást Szentendre 4-es számú egyéni választókerületében – közölte a város főjegyzője. Molnár Ildikó elmondta, hogy a szavazáson összesen 748 választópolgár vett részt, ami 33,5 százalékos részvételi arányt jelent, a leadott voksok közül kettő volt érvénytelen.
Az előzetes eredmények alapján Horváth Győző 311 szavazattal végzett az első helyen, őt Miakich Gábor (MSZP) követi 206 szavazattal. Kádár Péter, a Társaság az Élhető Szentendréért Közhasznú Egyesület jelöltje 148, Soláry József (Jobbik) 53, Görög Balázs (LMP) pedig 28 voksot gyűjtött.
A javarészt a Püspökmajor lakótelepet magában foglaló 4-es számú egyéni választókerületben 2245 lakost hívtak az urnákhoz vasárnap, hogy döntsenek a haláleset miatt megüresedett képviselői helyről.
Benkő Tamás, a Fidesz jelöltje győzött a dunakeszi 7-es számú egyéni választókerületben tartott időközi képviselő-választáson, amire a korábbi képviselő halála miatt került sor – közölte a voksok összeszámlálását követően a település jegyzője. Molnár György tájékoztatása szerint a 36,91 százalékos részvétellel zárult választáson a legtöbb, 563 voksot Benkő Tamás (Fidesz) kapta, így ő ülhet a város képviselő-testületében megüresedett helyre.
Mögötte Oláh Noémi független jelölt (az Együtt 2014–Párbeszéd Magyarországért választási szövetség támogatottja) végzett 249 szavazattal, a harmadik helyet Bernát Kristóf jobbikos jelölt szerezte meg (168 voks), Feketéné Miczki Melindára (MSZP) 153-an szavaztak – mondta a jegyző.
A bő 40 ezer lelkes város képviselő-testülete jelenleg 14 főből áll: a polgármesterrel együtt kilencen a Fidesz, ketten az MSZP színeiben politizálnak, rajtuk kívül egy jobbikos és két független (egyikük az LMP-ből kivált) képviselő vesz részt a döntéshozásban. Hozzájuk csatlakozik a vasárnapi választás nyertese, a fideszes Benkő Tamás.
A Fidesz által jelölt Szabó Béla győzött Tiszabőn a vasárnap megtartott időközi helyhatósági választáson, amelyet a képviselő-testület tavaly decemberben kimondott önfeloszlatása miatt tartottak a Jász-Nagykun-Szolnok megyei településen – közölte Puzsik László, a helyi választási bizottság elnöke.
Tájékoztatása szerint a szavazatok 99,5 százalékának megszámolása után az 1041 voksból a nyertes – aki 2002 és 2006 között már volt elöljáró – 561-et szerzett. A másik két jelölt közül Négyesi Sándor köztisztviselő 9-et, míg Domány István volt képviselő 467-et mondhat magáénak. A szavazatok közül négy érvénytelen volt. A helyi választási bizottság elnöke hozzátette: mivel a hat képviselői helyre harmincan pályáztak, a leadott szavazatok átszámolása várhatóan hétfő reggelig eltart, így nem hivatalos végeredmény akkor várható.
Molnár Péterné Fritz Judit, a község eddigi független alpolgármestere nyerte az időközi polgármester-választást a Tolna megyei Váralján. A helyi választási iroda vezetője, Kovács Péter elmondta: a független jelöltként indult Molnár Péterné 153, a másik független jelölt, Müller Viktor 48 szavazatot kapott.
A 900 fős településen, ahol a korábbi független polgármester, Filczinger Ágnes lemondása miatt rendezték az időközi választást, a 720 választásra jogosult 28,75 százaléka, 207 fő vett részt a szavazáson, hat szavazat érvénytelen volt.
Molnár Péterné Fritz Judit 56 éves tanítónő, 2006 óta független alpolgármester a völgységi községben.
Gregorics Csabáné független jelölt nyerte az időközi polgármester-választást a baranyai Magyarlukafán. Szilas Tamás jegyző közölte, a győztes 34, míg a szintén független vetélytársa, Serdán Lajos 12 érvényes szavazatot kapott. A mintegy száz lelket számláló község 79 választópolgárából 46 járult az urna elé. Az időközi polgármester-választásra a korábbi független községvezető, Kékes István tavaly decemberi lemondása miatt volt szükség.
A független Bechli Erzsébet lett Ófalu új polgármestere, a tisztségre ő volt az egyetlen jelölt a baranyai településen tartott időközi választáson. Borka Imréné jegyző elmondta: a 331 lakosú Ófalu 292 választópolgárából 66 járult az urna elé, hárman érvénytelenül szavaztak. Mivel Bechli Erzsébet egyedül indult, megválasztásához a törvény értelmében egyetlen érvényes voks is elég lett volna. Az időközi választást azért tartották, mert Kófiás Endre korábbi független községvezető összeférhetetlenség miatt tavaly decemberben lemondott posztjáról.
Ferenczi Ferencet választották a Csongrád megyei Tiszasziget polgármesterévé, a Fidesz–KDNP jelöltje egyedüliként indult a posztért. Az 1800 fős település 1450 szavazópolgára közül 390-en jelentek meg az időközi polgármester-választáson, és voksoltak Ferenczi Ferencre, aki korábban alpolgármesterként vett részt a község irányításában. Tiszaszigeten azért kellett időközi választást kiírni, mert a települést tizennégy éven át irányító Bodó Imrét (Fidesz) január 1-jével a szegedi járási hivatal vezetőjévé nevezték ki, a két poszt pedig a jogszabályok alapján összeférhetetlen.
Négy független jelölt közül Fürj Jánosné, a jelenlegi alpolgármester győzött nagy fölénnyel az időközi polgármester-választáson a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Örményesen – mondta Iványiné Barta Andrea, a helyi választási bizottság elnöke. A választóknak azért kellett az urnák elé járulniuk, mert a település 2010-ben megválasztott elöljárója tavaly decemberben elhunyt – közölte.
Tájékoztatása szerint az 1095 lelkes falu 907 választásra jogosult polgára közül 461 élt választási jogával, a leadott szavatok közül egyet nyilvánítottak érvénytelennek. A nem hivatalos végeredmény alapján a nyertesre 295-en szavaztak, a további indulók közül Agócs István vállalkozó 33, Fehér János rehabilitációs járadékos 60, Monoki József családi gazdálkodó 72 voksot szerzett.