Időközi önkormányzati képviselő-választást tartanak haláleset miatt Dunakeszi 7-es számú egyéni választókerületében vasárnap. A Dunakeszi-alsót és az alagi térség egy részét magában foglaló választókerületben a jelenlegi adatok szerint 3783-an élnek, közülük 3065 választópolgárt várnak három szavazókörben az urnákhoz. Négyen indulnak a képviselői posztért: Benkő Tamás a Fidesz, Bernát Kristóf a Jobbik, Feketéné Miczki Melinda az MSZP jelöltjeként, valamint a független Oláh Noémi, aki az Együtt 2014–Párbeszéd Magyarországért választási szövetség közös támogatásával száll harcba, így a Bajnai-párt először méreti meg magát egy voksoláson.
A körzetben a 2010-es önkormányzati választást Fodor Sándorné, a Fidesz jelöltje nyerte 38,77 százalékkal. Jól szerepelt a független Bus Antal több mint 20 százalékos eredménnyel, míg az MSZP indulója 19, a Jobbik 13,09, az akkor még LMP-s színeket képviselő Oláh Noémi pedig 8,45 százalékot ért el. Ha a megyei közgyűlési listára leadott voksokat nézzük, akkor a Fidesz–KDNP 51,31, az MSZP 32,06, míg a Jobbik 16,62 százalékot ért el. Az utóbbi eredmény is világosan mutatja, hogy a szocialisták meglehetősen erős pozíciókkal rendelkeznek a körzetben, ha a párt támogatottsági mélypontján a voksok közel egyharmadát megszerezték.
Mivel 2010-ben az önkormányzati választások előtt átszervezték a szavazóköri beosztást a képviselők számának a csökkentése miatt, ezért több település kapcsán nehéz beazonosítani, hogy az adott városrész korábban melyik körbe tartozott. Szerencsére a Dunakeszi-alsó és az alagi városrész esetében vissza lehet vezetni a szavazókörök beosztását, így láthatjuk, hogy az elmúlt években hogyan változott a pártok támogatottsága.
A három évvel ezelőtti országgyűlési választáson a Fidesz–KDNP csupán 44,68 százalékot ért el, ami országos átlaga alatt volt, míg az MSZP 22,37 százalékot összesített, ami jobb volt, mint a párt országos átlaga. Az LMP is rendkívül jól szerepelt a maga 12,31 százalékával, így a baloldal együttesen több mint 34 százalékot ért el. A 2009-es európai parlamenti választás is a Fidesz–KDNP sikerét hozta, azonban a párt akkor sem kapott abszolút többséget.
A 2006-os országgyűlési választás a szocialisták elsöprő győzelmét hozta a körzetben, mivel 46:33 arányban verték a Fideszt, miközben az SZDSZ is közel 10 százalékot ért el, valamint az MDF is hat százalék fölött szerepelt. Bár a 2004-es EP-választást a Fidesz nyerte a voksok 41,03 százalékával, de az MSZP és az SZDSZ együttesen 48,16 százalékot szerzett. A 2002-es parlamenti választás szintén a szocialisták győzelmét hozta, mivel a párt a listás voksok 47,33 százalékát összesítette, míg az SZDSZ 9,23 százalékot kapott.
Az elmúlt évtized eredményei alapján jól látszik, hogy a körzet alapvetően baloldali beállítottságú, ráadásul a Fidesz még támogatottsága csúcsán is az országos átlag alatt szerepelt Dunakeszi ezen részén. A választás előtt mindenképpen a kormánypárt helyzetét javítja, hogy külön indul az MSZP és a Bajnai-féle párt, bár a korábbi választások tapasztalatai alapján a szocialisták jó eséllyel pályázhatnak a szavazatok sima többségére.
2012-ben tizennégy időközi választást tartottak a 10 ezer főnél népesebb településeken, ahol a pártok támogatottságának a változását lényegesen jobban lehet látni, mint a kistelepüléseken. Szentendrén márciusban voksoltak, Kőrösi Tibor, a Fidesz–KDNP jelöltje 46,9 százaléknyi szavazatot kapott. A II. kerületben áprilisban tartottak időközi megméretést, ott az LMP, az MSZP és a Demokratikus Koalíció egységesen sorakozott föl egy független jelölt mögé, de a Fidesz–KDNP jelöltje így is közel 60 százalékot szerzett. Szintén áprilisban Miskolcon nagyon szoros küzdelemben győzött a kormánypárt, míg a Jobbik és az LMP csúfosan leszerepelt.
Májusban Dunaújvárosban szavazhattak, de a szocialisták korábbi fellegvárukban képtelenek voltak az áttörésre, és 13 százalékkal kaptak ki a Fidesztől. Gyomaendrődön ugyancsak májusban voksoltak, ahol egy helyi egyesület jelöltje futott be, a Fidesz a legjobb eredményt érte el a parlamenti pártok versenyében. Július elsején ismételten Dunaújvárosban tartottak választást, ahol a Fidesz–KDNP aspiránsa ha szorosan is, de győzött. Július 29-én Balmazújvárosban járulhattak az urnákhoz a választók, ahol független győzelem született, de a Fidesz–KDNP maradt a legerősebb parlamenti párt, az MSZP el sem indult.
A legtöbb embert érintő voksolást szeptember 2-án Hódmezővásárhelyen tartották, ahol fölényesen győzött Almási István, a kormányzó pártszövetség jelöltje. Az MSZP annak is örülhet, hogy csak 30 százalékkal kapott ki legfőbb riválisától, de még a 2010-es baloldali voksmennyiséget sem sikerült megkapnia. Október hetedikén Sopronban szavaztak, ahol az MSZP idei első győzelmét aratta, de fontos megjegyezni, hogy a 2010-es választást leszámítva a körzetben mindig baloldali dominancia volt jellemző.
Október 28-án Dabason Kosztolányi Gyula, a Dabas Fejlődéséért Integrálódók Egyesülete (DAFI) és a Fidesz közös jelöltje lett a 3. számú egyéni választókerület új képviselője, míg Baján Csubákné Besesek Andrea (Fidesz–KDNP) a szavazatok 46 százalékával győzött, 342 voksot begyűjtve. Az MSZP lett a második 29 százalékkal és 219 szavazattal. Tiszavasváriban ugyanezen a napon időközi polgármester-választást tartottak, amelyen a jobbikos Fülöp Eriket újraválasztották. December 2-án Budakalászon a kormánypártok által támogatott független jelölt diadalmaskodott. December 9-én alacsony, 28 százalékos részvétel mellett Petrovay Zoltán, a Magyar Szocialista Párt jelöltje nyerte a vasárnap tartott időközi önkormányzati választást Szolnokon, a 7. számú egyéni választókerületben.