Navracsics: Reding szándékosan csúsztat

Navracsics Tibor szerint Viviane Reding nyilatkozatai szándékos csúsztatásokat tartalmaznak, és a magyar kormány pontról pontra megválaszolja Brüsszel kérdéseit.

WL
2013. 04. 19. 8:54
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Viviane Reding nyilatkozatai pontatlanságokat és szándékos csúsztatásokat tartalmaznak Magyarországgal szemben – mondta Navracsics Tibor az M1 Ma reggel című műsorában pénteken. Az igazságügyi miniszter szerint a European Voice című belga hetilapnak adott interjújára azért volt szükség, hogy újra megpróbálják eloszlatni a félreértéseket. Navracsics először azt gondolta, hogy az uniós biztos mindössze rosszul tájékozott bizonyos kérdésekben, de miután újra és újra megismételte pontatlan információkat és csúsztatásokat tartalmazó nyilatkozatait, úgy érezte, szükség van az interjúra.

Navracsics elmondta azt is, hogy az Európai Bizottság alapjogi, bel- és igazságügyi biztosa szerint a bírák nyugdíjazása kapcsán az Európai Bíróság ítélete az igazságszolgáltatás függetlenségének hiányát is kimondta Magyarországon, ami nem igaz, hiszen nem erről szólt az ítélet, és az indoklásban sem található semmiféle utalás vagy következtetés ilyesmire. A miniszter arról is beszámolt, hogy nehezíti a párbeszédet, hogy Reding nem fogadja el Magyarország meghívásait, pedig személyesen is meggyőződhetne az itteni helyzetről. A kommunikációs problémára utalva a miniszter megjegyezte azt is, hogy például a Tobin-ügyben is eltűnt több olyan levél, amelyet a magyar kormány küldött a Reding-kabinetnek.

Navracsics kiemelte, hogy Viviane Reding nem EP-képviselő, hanem uniós biztos. Egy uniós biztos pedig a szerződés értelmében nem politikus, az Európai Bizottság pedig nem pártpolitikai testület. A miniszter elmondta: a legtöbbször nem az alkotmánymódosítás egyes rendelkezéseivel van probléma Brüsszel részéről, nem konkrétumok hangzanak el, hanem a kontextust kifogásolják. Navracsics szerint az elmúlt három év tapasztalatai azt mutatják, hogy mindig olyan aggályokat, gondokat, félelmeket fogalmaztak meg, amelyek utólag nem igazolódtak be. Sok esetben félreértésekről, a fordításból adódó félreértelmezésekről van szó, így volt ez a médiatörvény esetében is. „Mi azonban pontról pontra haladunk, megválaszoljuk a kérdéseket és eloszlatjuk a félreértéseket” – közölte Navracsics.

Viviane Reding magánakciója lehetett az a híresztelés, hogy az Európai Néppárt dubrovniki ülésén szóba került a Fidesz kizárása a pártcsaládból – írta keddi számában a Magyar Nemzet. Az Index brüsszeli és strasbourgi informátorokra hivatkozva állítja: a luxemburgi biztos ezzel az akcióval azt akarta elérni, hogy esélyes legyen José Manuel Barroso jövőre megüresedő posztjára. Könnyen lehet azonban, hogy eltaktikázta magát.

 

Minden olyan ponton, ahol a közösségi és a magyar jog ütközése egyértelműen kimutatható – és ezt az Európai Bizottság jogi szakértőivel alá is támasztja –, a kormány kész arra, hogy kezelje a bizottsági észrevételeket és szükség esetén átvezesse azokat a magyar jogrendszerbe – mondta Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője.

 

Nem szűkíti az Alkotmánybíróság jogkörét a negyedik alkotmánymódosítás. A Századvég Alapítvány részletes elemzést készített az alaptörvény módosításáról.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.