Fáklyagyújtás helyett választ várnak a baloldaltól

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint a „maffiabaloldal újabb képmutató rendezvénye” helyett a Portik–Laborc-ügyről kellene számot adniuk a baloldali politikusoknak.

MNO
2013. 05. 09. 12:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csütörtök este az elmúlt három év „szakadásosdi színjátékáról lehull a lepel”, az MSZP, a Demokratikus Koalíció és az Együtt 2014 bebizonyítja, hogy a történelem ismétli önmagát – fogalmazott Kocsis Máté budapesti sajtótájékoztatóján. „Ők azok: Gyurcsány, Bajnai és Mesterházy, akik együtt tették tönkre az országot” – mondta.

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint a baloldalnak fáklyagyújtás helyett inkább arra kellene választ adnia, kik adtak megrendelést Portik Tamásnak, kik tudtak a Portik–Laborc-találkozókról, és mit jelenthetett Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök bizalmi emberének az a kijelentése, hogy „Bajnainak legalább annyi köze van a Portik-ügyhoz, mint Gyurcsánynak”.

„Reménykedünk abban, hogy akik ma este, az Európa-napon a jogállamról, a demokráciáról fognak papolni, megválaszolják-e azt az egyszerű kérdést, hogyan gondolták azt, hogy egy alvilági figurával megpróbálják a választásokat elcsalni” – mondta Kocsis.

A kormánypárti politikus újságírói felvetésre szólt arról is: alapvető kérdésnek tartja egyebek mellett azt, hogy a Portik–Laborc-találkozóknak volt-e folytatása, illetve hogy mi volt az előzménye, és kik voltak a politikai megrendelők. Ezek megválaszolása folyamatban van – jegyezte meg. Kérdésre közölte azt is, nem ellenzi a találkozók hanganyagának nyilvánosságra hozatalát, de időhúzásnak tartja, hiszen Molnár Zsolt, a nemzetbiztonsági bizottság szocialista elnöke is azt mondta, a felvétel leirata és a hanganyag megegyezik.

A devizahitelesek csak a Fideszre számíthatnak – így kommentálta Kocsis a szocialista Korózs Lajos csütörtöki szavait. Az MSZP elnökségi tagja sajtótájékoztatóján arról beszélt, pártja szerint nem megoldás a devizahitelesek problémáira, ha a bajba jutott embereket összeköltöztetik, egykori munkásszállókon, laktanyákban helyezik el.

Kocsis tájékoztatóján erre úgy reagált: Korózs ismét bebizonyította, hogy a baloldali politikusoknak erkölcsileg nulla felelősségérzetük van. Azok a családok, akik devizacsapdában vannak, és az otthonukért küzdenek, éppen Korózs Lajosnak és „eszmetársainak” köszönhetik a helyzetüket – mondta a Fidesz kommunikációs igazgatója, hozzátéve: ha a baloldalon múlt volna, a devizahitelben eladósodott családok soha semmilyen segítséget nem kaptak volna.

Ezzel ellentétben a mostani kabinet 2010 után számos intézkedést hozott az érintettek támogatására – hangsúlyozta, ezek közé sorolva az árfolyamgátat, a végtörlesztést, az eszközkezelő megalapítását és az ócsai lakóparkot. Ezenfelül a kormány kész kisebb rezsijű, állami tulajdonú ingatlanokat felajánlani azoknak a bajba jutottaknak, akik nem tudják fizetni jelenlegi otthonuk rezsijét. „A devizahitelesek és a bajba jutottak számíthatnak a Fideszre, és Korózs Lajos sajtótájékoztatóját figyelve csak a Fideszre számíthatnak” – összegezte véleményét Kocsis Máté.

A Fidesz-frakció álláspontja szerint a MÁV-nak vagy el kell állnia a gyorsvonati felár bevezetésétől, vagy egy elfogadhatóbb megoldást kell kialakítania – közölte Kocsis, hozzátéve, hogy a kérdést május 15-ig, azaz jövő szerdáig rendezni kell.

A Fidesz parlamenti képviselőcsoportja nem ért egyet a MÁV intézkedésével, ezért Rogán Antal frakcióvezető egyeztetést kezdeményezett a vasúttársaság vezetésével és a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium illetékeseivel, a megbeszélések jelenleg is zajlanak – mondta Kocsis újságírói kérdésre válaszolva. Kijelentette: a frakció határozott véleménye, hogy a MÁV-nak vagy el kell állnia a felár bevezetésétől, vagy egy elfogadhatóbb megoldást kell kialakítani.

A MÁV korábban azt közölte honlapján, hogy május 15-étől gyorsvonati felárat vezet be egyes gyors- és sebesvonatokon. Az érintett járatokra kötelező lesz pótjegyet váltani, amely a megtett kilométertől függően 150–795 forintba kerül. Aki Budapest-bérlettel és csatlakozó menetjeggyel utazik, az is köteles az utazás teljes – gyorsvonattal érintett – viszonylatára pótjegyet váltani. Rogán Antal – miután több kritikus vélemény is elhangzott a Fidesz–KDNP frakcióülésén a gyorsvonati felárról – hétfőn kezdeményezett egyeztetést a fejlesztési tárcával az ügyben.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.