Bérdi Zsolt védőbeszédében azt kérte, hogy védencét a bíróság lőfegyverrel vagy lőszerrel való visszaélés, valamint háromrendbeli, foglalkozás körében elkövetett szándékos veszélyeztetés bűntettében mondja csak ki bűnösnek, a többi vádpont alól mentse fel, és határozott ideig tartó börtönbüntetésre ítélje. A szerdai tárgyaláson az ügyész tényleges életfogytig tartó fegyházbüntetés kiszabását kérte a romák elleni támadásokkal vádolt négy férfi közül háromra, az elsőrendű vádlott K. Árpádra, testvérére, K. Istvánra és P. Zsoltra.
Az ügyész akkor azt indítványozta, hogy a bíróság mondja ki bűnösnek K. Árpádot, a másodrendű vádlottat, K. Istvánt és a harmadrendű vádlottat, P. Zsoltot részben előre kitervelten, aljas indokból, több emberen, részben sok ember életét veszélyeztetve, részben 14. életévét be nem töltött személy ellen elkövetett emberölés bűntettében, továbbá fegyveresen és csoportosan elkövetett rablás, valamint lőfegyverrel és lőszerrel való visszaélés bűntettében. A negyedrendű vádlott Cs. István esetében azt kérte az ügyész, hogy előre kitervelten, aljas indokból, több emberen elkövetett emberölés bűntettében mondja ki bűnösnek a vádlottat mint bűnsegédet.
Bérdi Zsolt a pénteki tárgyaláson mintegy hét órán keresztül ismertette perbeszédét, majd a végén indítványozta: a törvényszék a besenyszögi rablással kapcsolatban bizonyítottság hiányában mentse fel védencét. Ugyancsak a bizonyítottság hiányára hivatkozva indítványozta, hogy a debreceni menekülttáborban lakók sérelmére és a Nyíradony–Tamásipusztán elkövetett támadás vádja alól mentse fel bíróság K. Árpádot.
Az ügyvéd úgy folytatta: a Nagycsécsen, Alsózsolcán, Tatárszentgyörgyön, Tiszalökön és Kislétán elkövetett támadásokkal kapcsolatban azért mentsék fel védencét az ellene emelt vád alól, mert e cselekményekben nem vett részt. Bérdi Zsolt a Galgagyörkön, Piricsén és Tarnabodon történt támadásokkal kapcsolatban indítványozta, hogy védencét mondják ki bűnösnek háromrendbeli, foglalkozás körében elkövetett szándékos veszélyeztetés bűntettében.