Az Együtt–PM szövetség vezetője a tárgyalások kezdetéről Mesterházy Attila MSZP-elnökkel állapodott meg. Bajnai pénteki, budapesti sajtótájékoztatóján azt is közölte: elküldték a szocialistáknak azokat a téziseket, amelyek szerintük a korszakváltó összefogás megteremtéséhez szükségesek. Jávor Benedek, a PM társelnöke elmondta: a dokumentumban korszakváltást sürgetnek „a politikai erkölcsben”, a gazdaság- és a társadalompolitikában.
A javaslatok között szerepel egy korrupcióellenes stratégia megalkotása, a Kádár-rendszer állambiztonságával együttműködő személyek nevének nyilvánosságra hozása, valamint a médiahatóság megszüntetése. A gazdasági korszakváltás részeként az egykulcsos adó megszüntetése, az álláskeresési járadék folyósítási idejének 9 hónapra emelése, a munkavállalói jogok helyreállítása, a társadalompolitikai intézkedések között a szociális biztonsághoz való jog beemelése az alkotmányba. Az újságíróknak kiosztott dokumentumban az is olvasható, hogy a határon túli magyarok honosítását és választójogát lezárt kérdésnek tekinti az Együtt–PM szövetség.
Ha nem Bajnai Gordon lesz a közös ellenzéki miniszterelnöki-jelölt, akkor az Együtt 2014–Párbeszéd Magyarországért szinte biztosan külön listán indul majd, ennek nyílt felvetését viszont az MSZP-ben ultimátumnak tartanák – értesült a Népszabadság. A lap úgy tudja, hogy ha a szocialisták ragaszkodnak Mesterházy Attila kormányfő-jelöltségéhez, akkor Bajnaiék ehhez a B tervhez nyúlnak majd. Ez pedig – ugyan a külön és a közös lista is várhatóan ugyanannyi mandátumot hozna – egymást gyengítő kampányt eredményezne.
Időközben a Medián publikálta legfrissebb kutatását, amely szerint a szocialista pártelnök népszerűbb az E14–PM vezetőjénél. A Medián és a Szonda Ipsos után a Századvég mérései is arra mutatnak, hogy Mesterházy Attila esélyesebb Bajnai Gordonnál arra, hogy a baloldal vezére legyen, sőt a miniszterelnök-jelöltségre is.
Jávor Benedek mindezt azzal egészítette ki: fontos, hogy ne hatalomtechnikai osztozkodással kezdjék a tárgyalásokat, hanem az együttműködés alapelveiről, arról a minimumprogramról, amely meghatározza, mihez kezdene kormányon a mai ellenzék 2014 után. Bajnai Gordon kitérő választ adott az MTI azon kérdésére, mikorra tartja kívánatosnak a megállapodást az MSZP-vel a közös egyéni jelöltek kiválasztásáról és arról, hogy közös listán indulnak-e a választáson. Mindössze azt mondta: minél előbb meg kellene állapodni, de úgy, hogy az ne veszélyeztesse a későbbi jó kormányzást.
Együtt – a Korszakváltók Pártja elnevezésre módosította nevét, szándéka szerint ideiglenesen, Bajnai Gordon pártja. A párt ezt pénteken közölte az MTI kérdésére. A Magyar Nemzet előzőleg arról írt: a Fővárosi Törvényszék azért nem vette még nyilvántartásba az Együtt 2014 Választói Szövetség Pártot, mert az nem megfelelő nevet választott, hasonló néven korábban már több szervezet is nyújtott be nyilvántartási kérelmet a bírósághoz.
Bajnai Gordon pártja – amelynek társelnökei Szigetvári Viktor, Juhász Péter és Kónya Péter – ezért a jogi helyzet rendeződéséig Együtt – a Korszakváltók Pártja elnevezésre módosította nevét – közölte a szervezet. Tordai Csaba, az Együtt jogi képviselője az ügyről a Hvg.hu-n azt írta: 2012 novemberében – tehát már Bajnai Gordon „zászlóbontása” után – Együtt 2014 Párt néven tíz magánszemély pártot alapított. A szervezet bejegyzése még nem történt meg, azonban a bíróság szerint foglalják az Együtt 2014 nevet.
A bejegyzés alatt álló párt elnöke Tiner György egykori szocialista önkormányzati képviselő, míg alelnöke Bódás Bianka, az MSZDP szóvivője. Tordai Csaba hozzátette: nem feltételezik, hogy rosszindulat vezette volna őket, arról is lehet szó, hogy egy „kormánypárti meghackelés” elől foglalták le a nyilvánosság előtt Bajnai Gordonhoz kötődő nevet. Bajnai pénteki sajtótájékoztatóján azt mondta: nem az elnevezésen múlik pártjuk jövője, biztosan lehet majd rájuk szavazni a 2014-es választáson, és ilyen vagy olyan néven, de le fogják váltani Orbán Viktor kormányát.