„Egy háborgó elme örök tébolygása”

Gyurcsány Ferenc vasárnapi szónoklata, a munkanélküliség és Bajnai Gordon bírálata volt a slágertéma napirend előtt az Országgyűlés keddi ülésén.

KG
2013. 06. 18. 9:56
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A KDNP bírálta Gyurcsány Ferenc egyházellenes megnyilvánulásait. Gaal Gergely egy háborgó elme örök tébolygásának nevezte Gyurcsány Ferenc szónoklatát, amelyet egy Nagy Imrére emlékező rendezvényen mondott vasárnap. Úgy fogalmazott: a korábbi miniszterelnök nem csupán családi rokonsága révén, de megnyilvánulásában is méltó örököse a kommunista vezetőknek. Vallásellenes kijelentéseket tett, nyíltan gyalázta az egyházakat – mondta.

Szerinte a provokáció mellett nem lehet szó nélkül elmenni, mivel Gyurcsány Ferenc a szocialisták révén került a politikába. „Amit az egymást követő Medgyessy–Gyurcsány–Bajnai-kormányok leromboltak, most kemény munkával kell felépíteni” – mondta, hozzátéve: „a szenvedély e betege lázálmaival egyszer már a szakadék szélére sodorta hazánkat” – jelentette ki Gyurcsány Ferencről szólva.

Rétvári Bence államtitkár szerint Gyurcsány valóban hadat üzent a középosztálynak beszédével, és kijelentette: „hitelesebb lett volna, ha beszédét Kádár János háza előtt mondja el”, hiszen amije van, azt mind Kádár rendszerének köszönheti. Annak az Apró Antalnak a villájából indult el erre a beszédre is, aki személyesen felügyelte Nagy Imre koncepciós perét – fűzte hozzá.

Hozzátette: a szavaiból érződő Orbán-gyűlölet sem új keletű, már a 80-as években is voltak ilyen megnyilvánulásai. Beszélt arról is: az őszödi beszédet már minősítették a választók. Ahogy beszélt, ugyanígy vezethette kormányát, ugyanígy emelhette be abba Bajnai Gordont – mondta.

Révész Máriusz Bajnai Gordon országjárásáról szólva közölte: a volt kormányfő, bár fórumain tagadja, kisebbségi megbízott ciprusi cég képviselőjeként részt vett a Hajdú-Bét-ügyekben. Bírálta a korábbi miniszterelnököt, aki most olyan kijelentéseket tesz: a választóknak nem kell sem a narancs, sem a szegfű, holott ő is a szocialista kormány tagja, majd miniszterelnöke volt.

Miniszterelnökként semmit nem tett a 2006-os események tisztázásáért – fogalmazott meg egy újabb kritikát, hangsúlyozta: bár Bajnai bírálja a kormány oktatással kapcsolatos döntéseit, nem csak befagyasztották a pedagógusbéreket, de megszüntették a tizenharmadik havi fizetést, vagyis összesen 12-15 százalékkal csökkentek a bérek.

Doncsev András, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára szerint Bajnai Gordon figyelmét elkerülhette, hogy a kormány béremelést tervez a pedagógusoknak. Szerinte a megelőző kormányzati ciklusok egyik legnagyobb vesztese a pedagógustársadalom volt, az elmúlt két év azonban azt mutatta: csak strukturális eredményekkel érhető el változás. Egyszerre tűzték ki célul a tehetséges fiatalok pedagóguspályára állítását és a tapasztaltak megbecsülését. Cél, hogy az átalakítások a pedagógusokkal együttműködve történjenek – fűzte hozzá. Közölte: a köznevelési törvény parlament előtt lévő módosítása a pedagógus-szakszervezetek együttműködésével készült, felidézte, az új előmeneteli rendszert magába foglaló változtatásokat szeptembertől bevezethetik.

Az MSZP a foglalkoztatás szintjét bírálta. Gúr Nándor szerint az országban félmillióan éheznek, sok a szegény, ezért érdemes kormányt váltani. Czomba Sándor foglalkoztatási államtitkár úgy kezdte válaszát: „Sokadszorra próbálom meggyőzni, hogy nincs igaza.” Kijelentette azt is: sosem állította senki, hogy 2010 óta 500 ezren hagyták volna el az országot. Ha valamikor a közfoglalkoztatás javította a statisztikát, az 2002 és 2010 között volt – fogalmazott. Szerinte a szocialisták nyolc év alatt megduplázták a munkanélküliek számát. Kijelentette: Magyarország azon uniós országok között van, amely visszavitte a foglalkoztatás szintjét a válság előttire.

Gaudi-Nagy Tamás (Jobbik) a II. Rákóczi Ferenc által vezetett szabadságharcra emlékezett. Üzenete szerinte ma is aktuális: a más népek általi leigázás ellen küzdött, ugyanakkor a szabadságszerető nemzetekre egyre gyakrabban próbálják rákényszeríteni a külföldi befolyást. Közölte: méltatlan, hogy az idei év Rákóczi-emlékévvé nyilvánítsa elbukott, június 16-át, a szabadságharc kitörésének időpontját azonban nemzeti ünneppé kellene nyilvánítani, üzenve: nem hagyjuk, hogy nemzetünk szabadságát leigázzák.

Rétvári Bence államtitkár elmondta, hogy Kassán rengetegen adóznak a szabadságharc emlékének Rákóczi sírjánál. Bár elbukott a szabadságharc, a legjobb békét kötöttük – emlékeztetett a történelmi múltra, amely megakadályozta, hogy Magyarország tartományként része legyen a Habsburg Birodalomnak. Belső, erős gazdaság nélkül nem tudjuk hosszú távon a magyar szuverenitást szolgálni – fűzte hozzá.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.