Az MTI-hez pénteken eljuttatott közlemény szerint Bajnai Gordonnak „a sorozatos hazugságaiért” kell bocsánatot kérnie, egyben felszólítják, hogy „végre ismerje el közvetlen felelősségét a Hajdú-Bét csődjében és több száz magyar család tönkretételében”.
Ónodiné Demeter Éva szerint „a sajtóban megjelent dokumentum egyértelműen bizonyítja Bajnai Gordon felelősségét a Hajdú-Bét csődjében". A károsultak nevében nyilatkozó gazdálkodó felháborítónak tartja, hogy a volt miniszterelnök az elmúlt években következetesen tagadta, hogy bármilyen módon szerepet vállalt volna a Hajdú-Bét irányításában.
Álláspontja szerint azonban a most nyilvánosságra került meghatalmazás világossá teszi, hogy Bajnai Gordon egy ciprusi adóparadicsomban bejegyzett cégen keresztül személyesen járt el a Hajdú-Béttel kapcsolatos ügyekben. Egy másik – szintén közzétett – ügyvédi levél emellett azt is bizonyítja, 2003-ban már nyilvánvaló volt a Hajdú-Bét felszámolásának közelsége. Az értékes vagyont ennek ellenére kiszivattyúzták a cégből, miközben az átvert gazdákat nem fizették ki – zárul Ónodiné Demeter Éva gazdálkodó, a károsult családok képviselőjének nyilatkozata.
Selmeczi Gabriella csütörtökön a Magyar Nemzet által közzétett írásokra hivatkozva kijelentette: dokumentumok bizonyítják, hogy Bajnai Gordon „nyakig benne volt a Hajdú-Bét-ügyben” és állításával ellentétben tudomása volt a cég rossz gazdasági helyzetéről annak csődje előtt is. Bajnai Gordon később a Hír TV kamerái előtt magyarázkodott a „nem offshore” cégről. „Ez nem egy olyan cég, mint amik mögé el szoktak bújni a tulajdonosok, itt nyilvános volt, szerepelt a Wallis éves jelentésében, amelyet a sajtónak bemutatott annak idején, még tizenegy-két évvel ezelőtt, tehát ebben nincsen semmi titok, ez ilyen értelemben nem tekinthető offshore cégnek sem” – mondta a volt miniszterelnök.
Bajnai Gordonnal egész oldalas interjút közölt pénteken a Népszabadság, mely az internetes kiadáson is olvasható, de valahogyan a „libás” történet nem vetődött fel a beszélgetés során. A terjedelmes irományban a szokásos panelek hangzanak el, mint az „összefogás” és a „korszakváltás”, de a „vezér” részben elsimítja a fegyverhordozók közti csörtéket is: „számos alkalommal kiálltam már Gyurcsány Ferenc mellett a személyét lejárató kampánnyal szemben, ugyanakkor például a 2004-es népszavazás és a 2006-os őszi események megítélésében képviselt álláspontjával a korszakváltás szempontjából sem tudunk azonosulni”. A miniszterelnök-jelölt kényes kérdése azért előkerül, de gyorsan le is zárul, hiszen még tárgyalások előtt vannak. Azért a kommentek között felbukkan a Hajdú-Bét története is.