Kit ültetne a gázsütőre? Gyurcsány válaszolt

Gyurcsány Ferenc mindenkinek üzent a gázsütős beszólásával, aki nem szenvedéllyel akarja megdönteni Orbán Viktor rendszerét.

2013. 09. 18. 19:28
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Vadai Ágnes szerint Gyurcsány Ferenc szombati üzenete célba ért, és az érintettek tudják, hogy pártjának, a Demokratikus Koalíció (DK) elnökének javaslata szerint kinek kellene felülnie a gázsütőre és kikből hiányolta a szenvedélyt. A DK elnökségi tagja a köztévé híradójának még hozzátette: a volt miniszterelnök azokat szólította meg, akik maguk is tudják, hogy kicsit erőteljesebbnek kell lenniük. A legvalószínűbb az, hogy Gyurcsány Bajnai Gordonra és Mesterházy Attilára gondolt, akik kihagyták őt az ellenzéki összefogásból.

A Híradó meg akarta kérdezni erről Bajnai Gordont, ám az Együtt–PM Szövetség frontembere már a felvetés előtt úgy fogalmazott, hogy az könnyen dekódolható úgy, mint a bukott kormányfőnek szóló üzenet. Bajnai ugyanis arról beszélt sajtótájékoztatóján, hogy ma az országban „több profizmusra és kevesebb szenvedélyre van szükség”, valamint kevesebb szájhősködésre, kevesebb harcra és több szakértelemre, valamint új kiegyezésre. A konkrét felvetést nem kommentálta, mert szerinte az üzengetés árt az ellenzéki összefogásnak.

A DK-vezér egy hosszabb interjút is adott a Híradónak az ügy kapcsán, ebben úgy fogalmazott: „Orbán önkényével szemben csak szenvedéllyel lehet fellépni”, ezért tulajdonképpen mindenkinek üzent, aki nem olyan, mint ő. Elmondta azt is, hogy Mesterházy Attilával és Bajnai Gordonnal jó a viszonya, nekik nem kell üzennie: ha kritikus mondanivalója van számukra, felhívja őket telefonon. Ugyanakkor azt is elmondta, hogy beszédével arra figyelmeztette a baloldalt, hogy hogyan, milyen magatartással kell győzni. Az úgynevezett „szenvedélykeltő” politikusok közül Vadai Ágnest, Hiller Istvánt, és Szanyi Tibort nevezte meg; az MSZP elnökét és az Együtt–PM vezetőjét halkszavúbbnak minősítette, „az ő szenvedélyüknek a foka nem olyan, mint amit eredményesnek” gondol, viszont remek politikusoknak tartja őket.

2006 ősze, a határon túli magyarok választójoga és az „államosítások” kapcsán Gyurcsány szerint a DK a legkeményebb ellenzéke az Orbán-kormánynak, ők „képviselik a tisztességes álláspontot”. Szerinte például az október 23-i rendőrterror ügyében Bajnaiéknak nincs igazuk, Orbán Viktorban pedig szerinte azt lehet tisztelni, hogy kitartott meggyőződése mellett és nem hátrált meg például 2006-ban. Az ellenzéki egyeztetésről azt mondta, hogy nem történt tragédia, de jobban örült volna egy szélesebb összefogásnak. Elmondta, hogy az „egy a tábor, egy a zászló” elvében ő nem hisz, és az ellenzéki oldal „letisztulása” után kell beszélni a programokról. Gyurcsány szerint reális eséllyel meg lehet dönteni az „önkény uralmát”, mert a „rezsicsökkentésből nem épül jobb ország”. Közölte azt is, hogy sem miniszterelnök, sem miniszter, de még frakcióvezető sem szeretne lenni 2014-ben, mert erre sem lehetősége, sem ambíciója nincsen.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.