Rogán Antal közölte, a kormány szándéka, hogy 3 százalék alatt tartsa a hiányt, ugyanis ez garantálja hazánk függetlenségét. Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter tájékoztatására utalva elmondta, a kormány jövőre is egyértelműen tudja tartani a hiánycélt. Az IMF-től való megszabadulást pedig a nyár legnagyobb eredményének aposztrofálta a frakcióvezető.
Az újabb rezsicsökkentés vonatkozásában kijelentette, hogy általában a fogyasztói árak csökkentése történelmi jelentőségű, ugyanis Magyarország történetében hosszú évek óta – a Kádár-rendszert is beleértve – erre nem volt példa. Emlékeztetett, az első Orbán-kabinet alapvetése az volt, hogy a gáz ára nem emelkedhet az inflációnál nagyobb mértékben, majd a 2002–2010 közötti időszakban a kormányzat 15-ször emelt energiaárat: a villamos energia ára 100, míg a gázé 150 százalékkal nőtt, az infláció növekedésének mértéke 58,8 százalék volt.
Rogán ismertette, az árak növekedésében nem a világpiaci árak ilyen szintű növekedése játszotta a főszerepet. „A szocialista kormányok az energialobbi foglyai voltak, ami érthető, hiszen ők csinálták az egész privatizációt” – mondta. Az ellenzéki reakciókra reagálva közölte: „nem szívesen lennék ma az MSZP helyében, amikor a rezsicsökkentést el kell magyarázni, mert tényszerű Itt a tettek magyaráznak el mindent.”
A differenciált rezsicsökkentés ötletét a frakcióvezető elutasította, azzal az indoklással, hogy az az igazságos, ha ez mindenkire ebben a formában vonatkozik. Ha elkezdünk differenciálni, általában az a vége, hogy a szegény ember jár rosszabbul – vélekedett.
A jövővel kapcsolatban elmondta, kell egy olyan törvény, ami a közműszolgáltatásokat Magyarországon egy rendszerbe fogja, melynek az a lényege, hogy a monopolhelyzetben lévő szolgáltatókat nonprofitokká alakítsa, tehát a bevételt visszaforgattassa a szolgáltatás színvonalába. „Ha valaki rendet csinál, mindig érdeket sért” – jelezte a politikus.
A devizahitelek kapcsán a bankoknak adott „kormányzati felszólításról” szólva kifejtette, nem a hitelek elengedését kérik. A hitelt vissza kell fizetni, de tisztességes kondíciók mellett – húzta alá a frakcióvezető, hozzátéve, a szakmai konzultáció lehetősége megmarad, de ezzel kapcsolatban a nemzetgazdasági miniszter előkészíti a törvényjavaslatot arra az esetre, ha a bankok nem tennének eleget a kormányzati kérésnek.
A devizahitelek természetéről szólva kijelentette, az dupla csalás, hiszen törlesztés alatt változott a tőke, így változott a kamat is, továbbá a devizák kamatszintje is csökkent, így háromszoros hasznot húzhattak le a bankok az ügyfelekről. A szocialistáknak kellett volna annak idején betiltani a devizahiteleket – vélekedett Rogán, megemlítve a cseh és lengyel példákat.
A politikus a családi adókedvezmény kiterjesztéséről is beszélt. Az eddigi rendszerről szólva elmondta, a legalacsonyabb keresetű családok jártak a legrosszabbul, míg a jövőben, ha valaki gyereket nevel, az általa fizetett járulékra is igénybe veheti az adókedvezményt. Ez 260 ezer családnak juttat többletjövedelmet – húzta alá.
A bérek növekedésével kapcsolatban levezette, azt akkor lehet garantálni, ha a magyar gazdaság teljesítőképes, amihez az kell, hogy minél többen dolgozzanak. Ezt a célt szolgálják a kormány eddigi intézkedései, elég csak a munkahelyteremtésre vagy a közmunkaprogramra gondolni.
A jövő évi választások vonatkozásában a frakcióvezető óvatosságra intett. Elmondta, olyan éles kampány várható, amilyen még nem volt, ugyanis a baloldali politikai erőknek és a mögöttük álló üzleti köröknek nincs vesztenivalójuk. Az ellenfélnek nincs mondanivalója, „személyeskedő és durva kampányra kell számítani” – figyelmeztetett.
A választások jelentőségét kiemelve elmondta, ekkor lehet majd azt a politikát bebetonozni, amelyik mindig fel fog lépni a gazdasági érdekek ellenében a magyar érdekek mellett. Ki kell tartani amellett, amit az elmúlt három és fél év alatt véghez vittek. Itt a tettek és nem az ígéretek számítanak – húzta alá Rogán.