A 2013-as év során a magyar kormány több rezsicsökkentő intézkedést hajtott végre: három ütemben – januárban, júliusban és novemberben – mérsékelte a gáz és az áram, a víz és a csatorna, valamint a szemétszállítás díját.
Az intézkedések kapcsán jelentős politikai és szakmai vita bontakozott ki, amelyben olyan állítások is elhangzottak, miszerint a rezsicsökkentés egyáltalán nem javította egyes jövedelmi csoportok helyzetét. A Századvég legfrissebb kutatása ennek járt utána úgy, hogy magukat az érintetteket kérdezte meg.
A kutatás tanúsága szerint a rezsicsökkentés ismertsége továbbra is kifejezetten magas, a lakosok 99 százaléka hallott róla. Emellett a válaszadók több mint háromnegyede (78 százalék) egyetértett a kormány intézkedéseivel, csak minden ötödik lakos ellenzi azokat (21 százalék).
A kutatás eredményei rávilágítanak arra, hogy a magyar családok többségének (62 százalék) anyagi helyzetén érdemben javított a rezsicsökkentés az érintettek megítélése szerint. Minden jövedelemkategóriában, így az átlag alatti jövedelműek körében is többségben vannak azok a válaszadók, akiknek a pénzügyi helyzetére kedvezően hatott a rezsicsökkentés.