Több bizonyítéka van a Jobbiknak arra, hogy sorozatos kampánycsendsértés történt a Pest megyei kisvárosban – jelentette ki Varga Zoltán Péter, a párt megyei alelnöke, ezek közül legkirívóbbként kiemelte a Sikátorpusztáról a fótligeti szavazókörbe végzett szervezett szállítást. Varga elmondta, bizonyítékuk van arra, hogy az MSZP szavazóköri delegáltjának felesége is a kisbusz utasai között volt.
A Jobbik a vélelmezett törvénysértés miatt feljelentést tett a dunakeszi járási ügyészségen, valamint értesítette a választási bizottságot is – tette hozzá. Időközben a rendőrség a rendszám alapján azonosította azt a mikrobuszt, amellyel szavazni hordták az embereket.
Panaszuk nyomán a helyi választási bizottság is feljelentést tett kampánycsendsértés gyanúja miatt: a mikrobuszos történet mellett a testülethez olyan bejelentés is érkezett, hogy két idős asszony házról házra járva buzdított voksolásra, de szó esett előre kitöltött szavazólapokról is, amelyeket a mozgóurnát kérő voksolóknál találtak – ezeket dobták be a mozgóurnába. Az ilyen szavazólapokat tartalmazó borítékokat a bizottság tagjai egyébként „érvénytelen\" felirattal látták el.
A 19 ezer lakosú kisvárosban a polgármester lemondása miatt volt szükség előre hozott választásokra, és mivel a polgármester egyéni mandátumát is visszaadta, az 1-es számú szavazókörben képviselőre is voksoltak a lakosok. A kormánypártok nem állítottak saját jelölteket, hanem a Civil Összefogás a Fótiakért nevű szervezet polgármesterjelöltjét támogatták, a képviselőjelöltek közül pedig a függetlenként induló, többszörös világ- és Európa-bajnok öttusázó, Madaras Ádám mögé álltak. Az időközi önkormányzati választáson érvényességi küszöb nincs, az a jelölt győz, aki a legtöbb szavazatot kapta.