Az MSZP-re a biztos szavazók 24, a Jobbikra 12 százaléka szavazna. Mind az Együtt 2014–PM, mind a Demokratikus Koalíció (DK) támogatottsága csökkent ebben a körben, a két pártra egyaránt 4-4 százalék voksolna. Így jelenleg az Együtt 2014–PM és a DK egyaránt a parlamenti bejutási küszöb alatt áll. Az LMP támogatottsága 3, míg más pártoké összesen 1 százalékos a biztos szavazó pártválasztók körében.
A novemberi adatok alapján a Fidesz–KDNP a teljes népességen belül is tovább növelte támogatóinak számát október óta, jelenleg a válaszadók 30 százaléka szavazna a kormányzó pártokra. Az MSZP, mint a legerősebb ellenzéki párt, továbbra is stabilan őrzi pozícióját. Novemberben a válaszadók 15 százaléka nyilatkozott úgy, hogy a szocialista pártra voksolna. A Jobbikra az októberi adatokkal megegyezően a választókorúak 7 százaléka szavazna, az Együtt 2014– PM-re pedig a teljes népesség 4, a DK-ra 3 százaléka. Az LMP-t a lakosság 2 százaléka támogatja, más pártokra a megkérdezettek 2 százaléka adná szavazatát a Századvég felmérése szerint.
Legutóbb a választókorúak 53 százaléka nyilatkozott úgy, hogy biztosan részt venne az azon a héten vasárnap tartandó parlamenti voksoláson, azaz a választási aktivitás nem változott októberhez képest. Tovább csökkent azonban a pártszimpátiájukban bizonytalanok teljes népességbeli aránya, jelenleg a választókorúak 37 százaléka tartozik ebbe a csoportba.
A jobboldali pártok és az LMP támogatottsága kismértékben nőtt, a baloldali és liberális pároké pedig valamelyest csökkent az elmúlt egy hónapban, és emelkedett a pártpreferenciájukat titkolók aránya – állapította meg novemberi kutatása alapján az Ipsos. Kiderült: Gyurcsány és Bajnai alakulatai, illetve az LMP a parlamenti küszöb alatti szimpátiával bír. A cég szerint az egy hónappal korábbiakhoz képest javult a közhangulat, és mérsékeltebbé vált a kormányváltás szándéka Magyarországon.
A Tárki legfrissebb, az elmúlt egy év adatainak összegző elemzése szerint valamennyi korcsoportban a Fidesz–KDNP a legnépszerűbb politikai formáció, az MSZP és a Jobbik a korfa két ellentétes oldalán népszerű. Az elmúlt egy évben a legfiatalabbak voltak a legkevésbé (63 százalékuk), a legidősebbek a leginkább (77 százalékuk) biztosak abban, hogy kívánnak-e szavazni. A legfiatalabbak körében csaknem ugyanannyian vannak a szavazáson való részvételt tervezők, mint az attól távol maradni szándékozók. A szavazási hajlandóság a korral – 23 és 52 év között kissé ingadozva – növekszik. Az elemzés szerint az MSZP és a Jobbik tábora a 43–47 évesek esetében nagyjából azonos nagyságú. Az ennél fiatalabbak körében a Jobbik, míg az ennél idősebbek között az MSZP népszerűsége a nagyobb. Az Együtt–PM népszerűsége a középkorúak (43–57 évesek) között a legmagasabb (12–13 százalék). Az LMP tábora a kor növekedésével 7-8 százalékról 1-2 százalékra csökken. A DK támogatottsága a korral enyhén (1-2 százalékról 3-4 százalékra) nő.