A társelnök úgy fogalmazott: az atomstop kérdése régóta téma, de ezt nem sikerült átvinni a társadalmon, vagy beszélni róla a parlamentben. Szél Bernadett azt mondta: az LMP számára döntő, hogy milyen lesz Magyarország energiapolitikai rendszere. Hozzátette: a XXI. században nem lehet egyszerre két úton járni, a nukleáris és a zöld energia nem tud egymás mellett békében fejlődni.
A rendezvény vendége volt Mathias Köchl osztrák zöld párti parlamenti képviselő, aki arról beszélt: az embereknek meg kell adni a lehetőséget, hogy szabadon dönthessenek, milyen energiát akarnak használni. Hangsúlyozta: ez nem szabad, hogy csupán szakpolitikai kérdés legyen, amiről zárt ajtók mögött döntenek. A megújuló energia mellett felszólaló osztrák politikus azt is hangsúlyozta, hogy habár korábban Ausztriában is épült atomerőmű, de egy népszavazást követően azt sosem üzemelték be. A rendezvényen körülbelül 100-200-an gyűltek össze, többen fáklyákat, illetve táblákat tartottak.
Ismert, ma a paksi erőmű adja a magyar áramtermelés körülbelül 40-45 százalékát, és a legolcsóbb villamos energiát állítja elő az országban. Az elkövetkező években a bővítésnek köszönhetően a villamos energia előállítási ára 10-13 százalékkal mérséklődhet majd. Az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) idei legfontosabb feladatai között van a paksi erőmű kettes blokkjának üzemidő-hosszabbítására vonatkozó engedélykérelem elbírálása, valamint a lehetséges bővítésre való felkészülés, amelyben már történtek lépések – mondta Fichtinger Gyula, a hivatal főigazgatója a hatóság korábbi, budapesti sajtótájékoztatóján.