Az elmúlt három évben több mint 3100 bölcsődei férőhelyet adtak át és 2270 férőhelyet újítottak meg; az idén pedig további 2500 felújítása várható. Az összességében mintegy 28 milliárdos beruházásnak köszönhetően több mint ezer új munkahely is létesül.
A gyermekek napközbeni ellátását és az édesanyák munkába állását segíti az Új Széchenyi Terv közel tízmilliárd forint értékű, a családi napközik fejlesztését szolgáló programja is.
A szociális tárca várakozásai szerint kiszámíthatóbbá válik és jelentősen emelkedik a bölcsődék finanszírozása azáltal, hogy az intézmények januártól a beíratott gyermekek után kapják a finanszírozást, és nem annak alapján, hogy a gyerekek mennyi időt töltenek a bölcsődében. Ez azt jelenti, hogy 20-30 százalékkal több finanszírozáshoz jutnak az intézmények a jövő évtől.
Januártól 1-jétől a szociális területen mintegy 92 ezer munkatársnak, köztük a bölcsődei dolgozóknak emelkedik a bére 5,4–11,3 százalékkal a szociális életpályamodell első lépéseként.
A dolgozók ágazati bérpótlékban részesülnek, így havi bruttó bérük 6000–17 000 forinttal emelkedik a munkában eltöltött évektől és az iskolai végzettségtől függően. A kormány összesen 9,2 milliárd forint többletforrást biztosít erre a célra.