Összehangoltan támadják a paksi bővítésről szóló megállapodást a közös listát állító baloldali, ellenzéki pártok, noha a WikiLeaks-dokumentumokból kiderült, korábban Mesterházy Attila, Gyurcsány Ferenc és Bajnai Gordon is az atomerőmű orosz bővítése mellett volt. Ferencz Gábor a Magyar Nemzet megkeresésére azt mondta, nem lát ellentmondást pártjuk korábbi intézkedései és a között, hogy most bírálják a beruházást. Az MSZP sajtófőnöke azt magyarázta, kormányzásuk alatt csak a bővítés előkészületeiről volt szó, végleges döntést nem hoztak.
Gréczy Zsolt a Demokratikus Koalíció korábbi álláspontját idézte a Magyar Nemzetnek. A párt szóvivője emlékeztetett: szerintük a kormány a mostani beruházással és az ahhoz szükséges hitel felvételével csődbe viszi az országot. Nem volt hajlandó azonban érdemben reagálni arra, hogy korábban Gyurcsányék is az oroszokkal tervezték megépíttetni az új blokkokat, mindössze annyit mondott: akkor nem született döntés az ügyletről.
Bajnai Gordonék a Magyar Nemzetnek azt állították: a volt miniszterelnök mindig azon az állásponton volt, hogy a bővítésről csak érdemi társadalmi vita, a nyilvánosság bevonása után lehet dönteni. „A bővítés egyébként, mint biztonságos alternatíva, Fukusima után nem merülhet fel ugyanúgy, mint korábban” – magyarázták az Együtt–PM-nél. Bajnaiék szerint a kormány ma az EU helyett az orosz érdekszférába igyekszik integrálódni. Megerősítették, megtartják a bővítés ellen február 2-ra tervezett tiltakozó demonstrációt, továbbá népszavazást akarnak kikényszeríteni az ügyben.
Videofelvétel tanúskodik róla (lásd feljebb), hogy 2010-ben még nemzeti stratégiai ügynek nevezte a paksi beruházást Bajnai Gordon.
Miközben a Werber-csapat közös arculatban gondolkodik, Bajnai Gordoni egyéni akcióval próbálja felhívni magára a figyelmet. Az Együtt-PM Szövetség vezetője az Országgyűlés kezdete előtt demonstrációval szeretné felhívni magára a figyelmet.
Bajnai Gordon egyébként a Progresszív Gazdaságpolitikai Alapítvány paksi bővítés kapcsán tartott tegnapi konferenciáján drogdílerhez hasonlította Oroszországot. Kifejtette, az atomerőműről kötött szerződés szerinte arról szól, hogy rövid távon az orosz gáz árának csökkentése révén az Orbán-kormány fenntarthassa a rezsicsökkentést. Ez pedig Bajnai szerint olyan, mint amikor a drogdíler az első néhány adagot ingyen adja az iskola előtt a gyerekeknek, hogy később emelhesse az árat.