Gyurcsány Ferenc pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette: üzletemberként nem volt köze a politikához, és mindig tisztességesen, a törvényeket betartva járt el. A közszolgálati televízió Híradója szerette volna megkérdezni Gyurcsány Ferencet, hogy segítették-e őt és a cégét a pártállami időkben kiépített összeköttetései, illetve hogy miniszterelnöki pozíciója elősegíthette-e cégei gyarapodását. Erre a kérdésre azonban nem válaszolt, sőt a kérdés közben kiment a teremből.
A bukott miniszterelnökből és stábjából további érdekes reakciókat váltottak ki a vagyongyarapodását firtató kérdések. Ahelyett ugyanis, hogy válaszolna ezekre a kényelmetlen kérdésekre, videóra vették a kérdező újságírókat, amit „Így erőlködik Orbán médiája...” címmel a politikus Facebook-oldalára is elhelyeztek.
Ismert, az MSZP egykori elnökhelyettese, Simon Gábor is hasonló módszereket kezdett el alkalmazni pénteken az újságírókkal szemben. Már nem járul hozzá, hogy felvétel készüljön róla, sőt a százmilliói rejtegetésébe belebukó volt MSZP-elnökhelyettes többször is az újságírókat fotózta pestszentlőrinci házánál, azt állítva, hogy a sajtó munkatársai zaklatják őt.
Gyurcsányék újra bojkottálják a köztévét
Molnár Csaba, a Demokratikus Koalíció ügyvezető alelnöke vasárnap levélben fordult Szabó László Zsolthoz, az MTVA vezérigazgatójához és a hírműsorok szerkesztőihez az m1 február 14-i esti Híradója miatt. Ebben bejelentették, hogy március 15-éig a párt rendezvényein a köztelevízió tudósítói nemkívánatosak, politikusai a televízió műsoraiban nem vesznek részt, kérdéseikre nem válaszolnak. Mint írják: vonatkozik ez Gyurcsány Ferenc szombati évértékelő rendezvényére is, amelyről a köztelevízió akkreditációját is visszavonták.
Gyurcsány tavaly novemberben, egy bajai videóval kapcsolatos kérdés miatt egyszer már tiltólistára tette a köztévét, de az akkori bojkottra tett ígéretét aztán hamar elfelejtette.
A DK elnöke a múlt év decemberében ismertetett tizenhat pontos programjában pedig a köztévé megszüntetését is felvetette.
Nem lehet megállapítani, voltak-e valós teljesítések, és azok a díjazással arányban álltak-e – többek között ezt állapította meg az a felügyelőbizottsági jelentés, amely a paksi atomerőmű és a Gyurcsány Ferenchez köthető Agóra Kft. közti 1997–98-as tanácsadói szerződéseket vizsgálta – írja a szombati Magyar Nemzet. Egy 1999-es fb-határozat „különösen elmarasztalhatónak” minősítette az erőmű szerződéskötési gyakorlatát többek között az Agóra-megállapodás miatt. Bár a bukott miniszterelnök ma már ellenzi a bővítést, ám akkoriban a cége havi nyolcmillió forintot vett fel a bővítés népszerűsítéséért.
A volt miniszterelnök hárommilliárdos vagyonával egyedüliként szerepel a leggazdagabb magyarok listáján az országgyűlési képviselők közül.
Gyurcsány Ferenc 1992-ben alapította meg az Altus cégcsoportot. A Magyar Narancs egy korábbi cikkében azt írta, az Altus és a többi cég felfutása elválaszthatatlan Gyurcsány pártállami időkből származó összeköttetéseinek kiaknázásától. A lap emlékeztetett rá, hogy Gyurcsány Ferenc a KISZ, vagyis a Kommunista Ifjúsági Szövetség kezdetben pécsi, majd a Központi Bizottság titkára lett. Ahogy írják: ezeket a korábbi mozgalmi kapcsolatait használta fel az Altus felvirágoztatásához.
Gyurcsány Ferenc 1996-ban egy Népszabadságnak adott interjúban maga is elismerte, hogy milliárdos vagyona megszerzésében segítségére voltak egykori kapcsolatai. „Amikor megalapítottam az Altust, volt tudásom és kapcsolatom” – szó szerint ezt nyilatkozta. Az Altus cégcsoport első jelentős bevételét már a megalakulása utáni évben megszerezte. A Magyar Narancs szerint 45 millió forintos bevételt ért el, amelynek nagy része a korábban a KISZ legnagyobb vállalataként ismert Ezermester Úttörő és Ifjúsági Kereskedelmi Vállalat végelszámolásából származott.
Gyurcsány Ferenc 1995-ben jelentősen növelte cégbirodalmát. Akkor jutott ugyanis hozzá a Magyaróvári Timföldgyár és Műkorund Kft.-hez, a MOTIM-hoz. A 705 milliós vételárból 700 millió forint volt a hitel. Ezt a Magyar Hitel Bank folyósította, amelynek igazgatósági elnöke Gyurcsány Ferenc anyósa, Apró Piroska, Horn Gyula egykori kabinetfőnöke volt.