A Magyar Nemzet elevenítette fel, hogy 1997 októberében (amikor Szabó József volt a paksi erőmű vezérigazgatója) tanácsadással és közvélemény-formálással bízták meg a Gyurcsány Ferenc nevével fémjelzett Altus-csoport egyik cégét, az Agóra Marketing Kft.-t. Az 1998-as választási kampány előestéjén megkötött, egy későbbi megállapodásban 1998. július 31-ig meghosszabbított szerződés alapján az atomerőmű „távlati céljaihoz kapcsolódó közvélemény-formáló tevékenységért” havi nyolcmillió forintot vehetett fel a cég. A megállapodás révén összesen nyolcvanmillió forintot fizettek ki a vezérigazgató saját rendelkezésű keretéből. Az 1997–98-ban kifizetett 80 millió forint inflációval számolva ma 213,8 millió forintnak felel meg.
Mikor a köztévé rákérdezett a DK elnökénél, hogy az érdekeltségébe tartozó cég mire kapott pénzt Paks kapcsán, Gyurcsány a feleségéhez küldte a riportereket, mondván, hogy ő az Altus Kft. vezérigazgatója. A Híradó próbálta elérni Dobrev Klárát, de csak a munkatársait sikerült, akik visszahívást ígértek a stábnak, de ez akkor nem történt meg. Ezt követően a köztévé napokig kérte Gyurcsány feleségét, hogy küldje el az elvégzett munka dokumentációját, de ő azt írta: ezeket kizárólag a megbízónak, vagyis az atomerőműnek adták át. A 80 millió forintot kifizették, de azt nem találják, hogy mit kapott a cég a havi 8 millió forintért – erről tájékoztatta a Híradót az MVM Paksi Atomerőmű Zrt.
Vagyis arra megvan a bizonyíték, hogy a Gyurcsány Ferenc érdekeltségébe tartozó tanácsadó cég 1997-ben és 1998-ban szerződésben állt az erőművel, és a cég meg is kapott 80 millió forintot, de több mint egyhetes kutatómunka után sem került elő egyetlen anyag sem, amiből kiderül, hogy pontosan mit is csinált az Agóra Marketing Kft. Ezt követően Gyurcsány már módosított: azt mondta, homályosan emlékszik a tanácsadói cég szerződésére.
Amikor pedig a Magyar Nemzet nyilvánosságra hozta, hogy a paksi atomerőmű felügyelőbizottsága több vizsgálatot is indított a szakértői, tanácsadói szerződésekkel kapcsolatban, akkor a volt miniszterelnök az ATV-ben már közölte: „naná, hogy dolgoztam Paksnak” – közölte. Ezt követően viszont támadásba lendült át: nem volt hajlandó bemutatni a sajtónak a paksi megbízás teljesítési igazolásait. Azt mondta, amit korábban a neje: közölte, hogy az ilyen anyagot csak a megbízónak adnak át, senki másnak. Ezért a kérdezőket Paksra irányította, hogy ott érdeklődjenek, úgy fogalmazott: ez Paks problémája. A további kérdésekre pedig nem válaszolt, mert nyilatkozatbojkottot hirdetett a köztévével szemben. Felesége pedig csak úgy járul hozzá a köztévének küldött válaszlevele nyilvános közléséhez, ha azt teljes terjedelmében közlik.
Szinte pontosan ez alapján a forgatókönyv alapján nyilvánult meg a DK-elnök két éve, amikor reflektorfénybe került a szakdolgozata. Akkor is közölte, hogy az egyetemen kellett volna jobban őrizni a diplomamunkáját, ezért ez az ő problémájuk. Gyurcsány végül nem találta meg a szakdolgozatát, és az egyetemi példány sem került elő. Előtte azonban még itt is küzdött az emlékeivel a volt kormányfő: első nyilatkozatában azt mondta, fogalma sem volt arról, hogy valaki ugyanolyan tárgyban írt diplomamunkát, mint ő. Pedig ez a „valaki” az ő akkori sógora volt, aki négy évvel korábban adta le szakdolgozatát, szó szerint ugyanazzal a címmel.
Miután a Hír TV felhívta a figyelmét, hogy volt sógora pont ugyanazon címmel és témában írta diplomamunkáját, a képviselő közölte: ha rokona ugyanilyen témában adott be dolgozatot, akkor azt kell valószínűsítse, hogy látta azt a munkát, olvasta – mint fogalmazott: „miért ne olvastam volna?” –, és „természetes”, hogy fel is használta saját szakdolgozata elkészítéséhez. A baloldal majálisán pedig ugyanúgy támadásba lendült, mint Paks kapcsán, hogy mindenkit beperel, aki azt meri állítani, hogy ő plagizált. Ezt követően pedig kijelentette: nem hajlandó nyilatkozni a Hír TV-nek. A Híradó ezúttal is azt kérdezte volna Gyurcsány Ferenctől kiskőrösi látogatásakor, hogy nem tartja-e különösnek, hogy két éven belül két ilyen jelentős ügyben hiányoznak az általa vagy a hozzá köthető cég által készített dokumentumok. De hát Gyurcsány Ferenc nem nyilatkozik a Híradónak.