A kormánypárti politikus elmondta, hogy Mesterházy meghívásukra nem jelent meg a bizottság előtt. Közlése szerint, „durva hangú, kioktató” levelet küldött, melyben közölte, hogy az ügyben az ügyészség nyomoz, a bizottságnak nincs joga ehhez, az ügyről pedig nincs új információja, ezért nem vesz részt az ülésen.
Rubovszky közölte, a bizottsági ülésen felvetette, hogy ez a magatartás arra a gyanúra hívja fel a figyelmet, hogy „Mesterházy Attila vagy saját magának, vagy csak másoknak, de falaz az ügyben”. Hozzátette: ezt az álláspontját a bizottság öt igen, egy nem szavazattal támogatta. Megjegyezte, a szocialisták távolmaradása a bizottság üléséről a Simon-ügy kezdete óta az össznépi falazás gyanúját erősíti. Hozzátette: Mesterházy Attila levelére még szerdán válaszolt, azt írta, „tanuljanak már meg olvasni”, nem Simon Gábor pénze után érdeklődik, hanem azután, min alapszik a pártelnök nyilatkozata.
Erre a kérdésre Mesterházy Attilának mint képviselőnek kellene válaszolnia – jegyezte meg, hozzátéve, hogy erre a levélre már nem válaszolt a pártelnök. Rubovszky szerint Mesterházy Attila ezzel a magatartással a szocialista párt felelősségét a pénz tekintetében részben magára húzza, legalábbis gyanúba keveri. Mint mondta, más magyarázatot nem tud adni arra, hogy a pártelnök miért folytatja ezt „a buta struccpolitikát”. A bizottság azt is kérte, hogy az üléstől távolmaradó szocialista képviselőket - a miskolci Simon Gábort és Göndör Istvánt – is hívja fel arra, hogy jelenjenek meg a munkahelyükön és vegyenek részt a munkában – közölte. Kérdésre válaszolva hozzátette, távolmaradásuk nem jár szankcióval, arra majd az új országgyűlési törvény ad lehetőséget.
A kereszténydemokrata politikus múlt hétfőn jelentette be: a bizottság úgy döntött, a következő hétfőre meghívja Mesterházy Attilát, hogy megkérdezzék arról, mire alapozza azt a nyilatkozatát, hogy Simon Gábor jövedelme nem függ össze a politikával, az összeg korábbi forrásfelhalmozásból származik. Az elnök közölte, a testület felkérte, „hatékony hangon” hívja fel ismét Mesterházy Attilát, hogy március 24-én jelenjen meg a bizottság előtt és válaszoljon a felmerült gyanúra.
Az Index pénteki információi szerint Simon Gábor az eltitkolt osztrák számláin kívül Magyarországon is rejtegethetett pénzeket. A lap úgy tudja, ebben a Sólyom Airways körül is felbukkant Welsz Tamás segíthetett neki, akit barátnőjével együtt offhore-csalás miatt köröz az Interpol a panamai hatóságok kérésére. A lap úgy tudja, hogy a nyomozók Simon és Welsz régóta tartó együttműködésére találtak bizonyítékokat, és a körözött férfi aktívan közreműködhetett az MSZP-s politikus pénzügyeinek rendezésében is, egyebek között bizonyos okmányok beszerzésében, melyek segítségével a képviselő „diszkréten” tudott bankszámlát nyitni.
Mesterházy a Simon Gábor millióinak eredetét firtató, a szocialisták számára kínos kérdéseket megelőzendő, eltűnt a nyilvánosság elől. Csupán annyit árult el, hogy szerinte Simon 240 milliója nem pártpénz, „az azt megelőző életével kapcsolatos forrásfelhalmozásról van szó, amennyire én tudom”. Nem beszél Simon sem az eltitkolt bankszámlájáról. A szocialisták egykori második emberétől azt is szerette volna megtudni a Hír TV vasárnap, hogy Zuschlag Jánoshoz hasonlóan ő is kapott-e lelépési pénzt a Magyar Szocialista Párttól. Simon azonban válasz helyett csak azt ismételgette, ő már nem közszereplő.
Február 4-én a Magyar Nemzet írt elsőként arról, hogy Mesterházy egykori helyettese, Simon Gábor évek óta hatalmas, csaknem 250 millió forintos vagyont parkoltat egy osztrák pénzintézet számláján, amelyet nem tüntetett fel egyetlen vagyonnyilatkozatában sem. Azóta a politikus kilépett a szocialista pártból, lemondott mandátumáról, az ügyészség pedig február 18-án gyanúsítottként hallgatta ki. A Központi Nyomozó Főügyészség az adóbevételt különösen nagy mértékben csökkentő adócsalás bűntettével, valamint kétrendbeli magánokirat-hamisítás vétségével gyanúsítja a volt országgyűlési képviselőt.