A főpolgármester felhívta a figyelmet arra, hogy ugyan a Fidesz–KDNP jó eséllyel pályázik a választáson ennek a munkának a folytatására, akármennyire biztató is ez, mindenkinek oda kell figyelnie és el kell mennie szavazni április 6-án.
Annál is inkább, mert egyes közvélemény-kutatók a jelenlegi kormánypártoknak „szándékosan jobb eredményt mérnek” annak érdekében, hogy elbizakodottá tegyék és otthon tartsák a kormánypárti szavazókat – tette hozzá a politikus.
Tarlós István úgy vélekedett, hogy az ellenoldalon is vannak becsületes emberek, de az összkép mégis más. Ugyanis a baloldalt meghatározó személyiségeknek megfelelési kényszerük van külföldi elvárások iránt.
„Szükségük van minden körülmények között (...) egy szép nagy és fényes ülepre, amit kinyalhatnak. Akkor vannak biztonságban, ha egy ilyet látnak maguk előtt, és úgy érzik, ha megfelelő csapásszámmal nyalogatják, akkor minden rendben van” – fogalmazott a főpolgármester.
Ebben a helyzetben – folytatta – sajnálja Mesterházy Attilát, az MSZP elnökét, mert végzetes hibát követett el akkor, amikor Gyurcsány Ferencet maga mellé vette, mert ez az ember tönkre fogja tenni – fűzte hozzá.
Szólt arról is: határozott politikai szándék, hogy a rossz szerződések mentén privatizált fővárosi közszolgáltató cégeket visszaszerezzék, ezért vissza kívánják vásárolni a csatornázási műveket, illetve a díszkivilágítást szolgáltató céget is.
A 4-es metróval kapcsolatban azt mondta, hogy 2002-ben meggondolatlanul fogott hozzá a főváros akkori vezetése, és vállalhatatlan szerződéseket hagytak rájuk, ám ők ennek ellenére befejezték. Hozzátette, ugyan a kéreg alatti közlekedés a legjobb, de a 4-es metró árából ki lehetett volna cserélni a BKV csaknem teljes járműállományát, vagy fejleszteni lehetett volna a felszíni kötöttpályás közlekedést. Innen nézve nem volt okos dolog a metróberuházás – mondta.
Az elért eredmények között említette, hogy az állam teljes egészében átvállalta a főváros 180 milliárdnyi adósságállományát, aminek köszönhetően nagyságrendekkel javult Budapest hitelképessége. Ez pedig új fejlesztéseket tesz lehetővé – jegyezte meg.
Arról is szólt, hogy bővítették, komfortosították a hajléktalanszállásokat, kórházat létesítettek a hajléktalanok számára, gondoskodtak a védelmükről és a foglalkoztatásukról.
„A szerencsétleneken segíteni kell”, a városban pedig rendnek kell lennie – fogalmazott a főpolgármester.
Szerinte eltűntek a főváros és a kerületek közötti viták is, és soha ne volt olyan jó az együttműködés a főváros és a kormány között, mint korábban. Például közösen 20 fővárosi nagyprojektet készítenek elő – mondta Tarlós István.
Németh Szilárd, Csepel polgármestere, a körzet fideszes országgyűlési képviselőjelöltje a fórumon azt mondta, hogy a kerület korábbi szocialista vezetése üresen hagyta ott 2010-ben az önkormányzat kasszáját.
Emlékeztetett arra, hogy az elmúlt négy évben 4 milliárdos folyó fizetési mérleghiányt „takarítottak el” a kerületben, most pedig költségvetési többletet produkált az önkormányzat, és gyarapodik Csepel vagyona. Most először Csepel érezheti azt is, hogy a főváros része – mondta Németh Szilárd.