Welsz természetes halált halt

Az elhunyt vállalkozó érdemi információkat tartalmazó dokumentumokat adott át az egyenruhásoknak, értesült a Magyar Nemzet.

Swendt Pál - Katona Mariann
2014. 03. 22. 6:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Eredményesek voltak azok az iratlefoglalások, amelyeket a rendőrség hajtott végre a Simon Gábor volt MSZP-elnökhelyettessel szemben folyamatban lévő büntetőügyben felbukkant Welsz Tamás útmutatása alapján. A Magyar Nemzet értesülései szerint csütörtöki, váratlan halála előtt egy budai és egy érdi helyszínen érdemi információkat tartalmazó dokumentumokat adott át az egyenruhásoknak. Mint arról beszámoltunk: Welsz maga jelentkezett a Nemzeti Nyomozó Irodánál, hogy terhelő dokumentumokat akar átadni, és miközben a rendőrök társaságában utazott, rosszul lett. A férfit az Alkotás utcai mentőállomásra szállították, de életét nem sikerült megmenteni.

Mint azt az MNO.hu megtudta: a pénteken elkészült előzetes szakvélemények alapján Welsz Tamás természetes halált halt, az ügyben folyamatban lévő vizsgálat kizárta az idegenkezűséget.

Az értesülést Kovács Viktória, az ORFK szóvivője tegnap esti sajtótájékoztatóján azzal erősítette meg, hogy a boncolás során nem találtak külsérelmi nyomot. A férfi együttműködött a rendőrökkel, és vele szemben nem alkalmaztak semmilyen kényszerítő eszközt, így bilincset sem.

Ismertetése szerint a férfi maga hívta az irodájához a rendőrséget azért, hogy önként átadja a birtokában lévő információkat, útközben lett rosszul, a lefoglalásban részt vevő rendőrök pedig nem észlelték, hogy Welsz Tamás bármilyen idegen anyagot, élelmiszert, gyógyszert vett volna magához. A parancsnoki vizsgálat megállapította, hogy az eljárásban részt vevő rendőrök a férfival korábban egyeztetett időpontban, csütörtökön 12 óra 5 perckor érkeztek Welsz fővárosi tartózkodási helyére, innen a férfi érdi lakóhelyére mentek, ahonnan kevéssel 15 óra előtt indultak vissza Budapestre. A rendőröknek percekkel később feltűnt, hogy a férfi beszéde akadozik, majd szemei felakadnak, és elveszti eszméletét. Welsz Tamással a rendőrök 15 óra 17 perckor értek a legközelebbi egészségügyi intézménybe, ahol azonnal megkezdték az ellátását, újraélesztését, ez azonban nem járt sikerrel, és öt perccel négy előtt a férfi meghalt – hangzott el a pénteki sajtótájékoztatón.

Ismert, a Magyar Nemzet korábban arról számolt be, hogy a 41 éves férfi a napokban jelezte a Nemzeti Nyomozó Irodának, hogy terhelő dokumentumokat szeretne átadni a rendőrségnek. Az MSZP volt elnökhelyettesének és más szocialista politikusoknak hamis afrikai útlevelet szerző férfi halálának körülményeit államigazgatási eljárásban az V. kerületi rendőrkapitányság rendkívüli halálesetek osztálya vizsgálja.

A Hír24 péntek reggel arról számolt be, hogy Welsz Tamás már otthonában összeesett, miután beszedett valamit. A portál azt írta, Welsz a tragédia előtt nem sokkal közölte a hatóság embereivel: „Uraim, bevettem valamit. Nem tudnak ellene semmit tenni.”

Welsz neve két héttel ezelőtt bukkant fel a sajtóban, amikor a KNYF közokirat-hamisítás gyanújával hallgatta ki Simon Gábort, akit emellett költségvetési csalással és magánokirat-hamisítással is gyanúsít a nyomozó hatóság. A Magyar Nemzet számolt be elsőként február elején az azóta is ismeretlen eredetű, mintegy 240 millió forintnyi devizáról, amelyet Simon egy osztrák bankban tartott.

Simon – mások – afrikai, bissau-guineai útlevele a Welsznél tartott házkutatás során kerültek elő, voltak köztük kitöltött, de biankó okmányok is. Welsz a papírokat a bissau-guineai kormányzati kapcsolatain keresztül szerezte be, és olyan magyaroknak adta el, akik – Mesterházy Attila MSZP-elnök volt helyetteséhez hasonlóan – más néven akartak például bankszámlát nyitni.

Welsz korábban a Sólyom Airways új tulajdonosaként vált ismertté. Az ő cége, a Charity March vette át tavaly novemberben a Sólyom légitársaság irányítását. Az Index hozta nyilvánosságra, hogy Welsz, mint a jótékonysági szervezet képviselője, évek óta vitetett ki mentőautókat Nyugat-Afrikába, évente néhány darabot, sokszor egyéb eszközökkel együtt. Tíz év alatt valamivel több mint harminc autót vittek ki Bissau-Guineába, Gambiába, Mauritániába, Guineába, Szenegálba, a Zöld-foki Köztársaságba és Maliba.

A teljes cikket a Magyar Nemzet szombati számában olvashatják.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.