Csökken az iskolai agresszió

Leggyakrabban garázdaság, lopás és könnyű testi sértés miatt indít eljárást a rendőrség.

Csókás Adrienn
2014. 04. 07. 3:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egy egész családot őrizetbe vett a rendőrség Lengyeltótiban, mert rá akartak támadni gyerekük tanárára, egy székesfehérvári fiú pedig levetette magát iskolája harmadik emeletéről, mert osztálytársai terrorizálták – csak kettő az utóbbi hónapok híreiből, amelyek iskolai környezetben kirobbant konfliktusokról szóltak. Lapunk úgy tudja, évente több ezer alkalommal kell a rendőrségnek eljárást indítania iskolai ügyekben.

Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) tájékoztatása szerint az általános és középiskolákban 2011-ben és 2012-ben is mintegy 2500 regisztrált bűncselekményt követtek el fiatalkorúak sérelmére, évi mintegy 1200 eljárásban pedig gyermekkorú volt a sértett. A tavalyi év első felében 1622 iskolában elkövetett bűncselekményt regisztráltak, a második fél évben pedig mindössze 206-ot. Utóbbi számokkal kapcsolatban az ORFK felhívta a figyelmet: a 2013-as adatokat összevonni, egymással megfeleltetni nem lehet, mivel július elsejével változott a büntető törvénykönyv. Jelezték továbbá, hogy az adatok csak a már lezárt eljárásokat jelölik. A bűncselekmények közül leggyakrabban garázdaság, lopás és könnyű testi sértés fordul elő iskolákban, de 2011 óta minden évben regisztráltak szemérem elleni erőszakot, rablást vagy kényszerítést is, emellett egy-egy alkalommal volt példa megrontásra, orgazdaságra, okirattal visszaélésre is. Németh Ágnes, az ORFK bűnmegelőzési osztályvezetőjének korábbi közlése szerint az elmúlt öt esztendőben évi 9900 és 11 400 közötti fiatalkorú elkövetőt regisztráltak.

A teljes cikket a Magyar Nemzet hétfői számában olvashatja.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.