Állítása szerint nem tartott előadást Bajnai Gordon a Dániába összehívott, vezető politikusokat és gazdasági szereplőket felvonultató Bilderberg-találkozón. – Csak rágtam a gittet és összeszűrtem a levet – tájékoztatta lapunkat az Együtt–PM-szövetség vezetője részvétele okáról. Arról, hogy Magyarországról egyedüliként miért őt hívták meg a zárt ajtók mögött tartott konferenciára, Bajnai úgy vélekedett: „minden bizonnyal a Magyar Nemzetben az elmúlt 12 hónapban legtöbbször említett politikusként figyeltek fel rám”.
A volt kormányfő bilderberges szereplése tegnap a parlamentben is téma volt. – Arról a Bajnai Gordonról van szó, aki a 2010-es választásokat követően eltűnt Magyarországról, két évig turnézott az Egyesült Államokban, úgy jött haza, hogy nemcsak pártot alapított Együtt 2014 néven, hanem egy Haza és Haladás nevű alapítványt is, amelyről immár azt is tudjuk, hogy támogatást kapott az egyik legbefolyásosabb amerikai alapítványtól, a Demokrata Párt háttérintézményeként működő Center for American Progresstől (CAP) – hívta fel a figyelmet Gyöngyösi Márton.
A Jobbik frakcióvezető-helyettese kifogásolta azt is, hogy korábban Martonyi János volt külügyminiszter is részt vett a tanácskozáson.
Németh Zsolt, a külügyi tárca államtitkára a kormány fontos feladatának nevezte, hogy kezelje a Bilderberg-csoport működéséből fakadó esetleges kockázatokat, a Jobbik feladatának pedig azt jelölte meg, hogy tisztázza viszonyát Kovács Bélához és „a hazaárulás kérdéséhez”. Németh is kifogásolhatónak nevezte a meghívottak körét, a többi közt Bajnai Gordon idei jelenlétét. – Martonyi János meghívásának viszont örültünk – mondta –, mint ahogy annak is, ha olyanokat hívnak, akik objektív képet adnak az országról.
Tegnap kiderült az is, hogy mintegy 440 millió forintnyi támogatást kapott tavaly a Haza és Haladás Egyesület, amelynek Bajnai Gordon az egyik alapítója. Május 27-én elfogadott beszámolója szerint az egyesületnek összesen 447 milliós bevétele volt 2013-ban, ebből 439 millió forint jött össze különböző támogatásokból, ám hogy ezek honnan, kitől származnak, egyelőre nem tudható. Bár az egyesület saját vállalása szerint nyilvánosságra hozza egymillió forint feletti támogatóinak névsorát, most arra hivatkoznak, hogy „ehhez azonban adatvédelmi okokból egyenként be kell szerezni a támogatók beleegyezését. Jelenleg ez folyamatban van, és július végéig megtörténik”. A 447 milliós bevétel mellett ugyanakkor összesen 537 milliós – ebből 373 anyagi, és közel 150 milliós személyi jellegű – kiadása volt az egyesületnek, amely így közel 90 milliós veszteséggel zárta a tavalyi évet.
A Magyar Nemzet 2013 áprilisában számolt be arról, hogy több mint kétszázmillió forint adományt kapott 2011–2012-ben a Haza és Haladás Alapítvány. Bajnai Gordonékat Amerikából támogatták a legbőkezűbben, a Soros Györgyhöz köthető Center for American Progress az adományok több mint felét adta. A bőkezű adakozók közé tartozott Hillary Clinton volt amerikai külügyminiszter is.
Amerikai segítséget kapott a kormányellenes fellépéseiről hírhedtté vált Hallgatói Hálózat (HaHa) is. Az Egyesült Államokból érkezett közösségszervezők a Civil Kollégium Alapítvány szervezésében érkeztek Magyarországra, azonban a háttérben Soros György magyar származású üzletemberhez vezetnek a szálak. A lap leleplező cikkében nyilvánosságra került „amerikai segítséget” a szervezet korábban a Klubrádiónak adott nyilatkozatában elismerte, ugyanakkor megszólaló aktivistájuk akkor azt hangsúlyozta: a segítség elfogadása ellenére szó sincs politikai befolyásról. Ennek ellenére a Hír Televízió Célpont című műsora kiderítette, hogy a szélsőbalos gondolkodó radikális módszereit alkalmazó amerikai szakemberek által felkészített aktivisták igenis politikai megállapodás végett ültek asztalhoz a Bajnai Gordon nevével fémjelzett Együtt 2014-gyel.
A teljes cikket a Magyar Nemzet keddi számában olvashatják.