Soros-túrára indult Bajnai Gordon

Kezd körvonalazódni, mit is jelent, hogy Bajnai Gordon a napi politika helyett a háttérből támogatja az Együtt–PM-et és a „korszakváltás” ügyét.

Bákonyi Ádám
2014. 06. 13. 3:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A volt miniszterelnök a közelmúltban Dániában megtartott titkos Bilderberg-találkozó után újabb, Soros Györgyhöz köthető zártkörű társaság összejövetelén vett részt: szerdán az úgynevezett New Pact for Europe nevű tanácsadói testületben tárgyalt, amelynek saját bevallása szerint már egy éve tagja, és ahol „a tíz legfontosabb európai agytröszt” tett javaslatokat az Európai Unió jövőjére.

Bajnai tegnap pedig Rómában, az Európai Külpolitikai Tanácson folytatott hasonló eszmecserét. Lapunk megkeresésére a pártszövetségnél nem voltak hajlandók elárulni, a volt kormányfő milyen álláspontot képviselt, illetve milyen javaslatokat tett ezeken a találkozókon, mindössze annyit mondtak: Bajnai az európai parlamenti (EP-) kampányban már kifejtette az Európa jövőjére vonatkozó nézeteit.

Hivatalos honlapja szerint a New Pact for Europe-ot az 1976-ban létrehozott, belga King Baudouin Foundation (KBF) alapítvány indította el, amely csak 2013-ban összesen 28 millió euró, középáron számolva nyolc és fél milliárd forint támogatást nyújtott mintegy kétezer szervezetnek és magánszemélynek.

A KBF támogatói között olyan, Soros Györgyhöz köthető nemzetközi konzorciumok és alapítványok is megtalálhatók, mint az Open Society Institute vagy a Swedish Cultural Foundation. Mint ismert, a Bajnai Gordon által létrehozott Haza és Haladás Alapítványt a Soros Györgyhöz és Hillary Clintonhoz kötődő Center for American Progress (CAP) 2011-ben 209 ezer euróval, körülbelül 60 millió forinttal, 2012-ben pedig 228 771 dollárral, mintegy 52 millió forinttal támogatta. Köztudott, hogy Soros mellett Bajnai élvezi Charles Gati támogatását is, aki már 2012-ben kijelentette: ha demokratikus módon nem, akkor másképpen is, legrosszabb esetben polgárháború útján el lehet mozdítani az Orbán-kormányt, „ha folytatódik a nyugati javaslatok, kritikák dacos, irracionális elutasítása”.

A teljes cikk a Magyar Nemzet pénteki számában olvasható.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.