Az ellenzéki párt alapítói között a pedofíliával vádolt tanár

Bajnai Gordon pártjának alapítói között szerepel a pedofíliával vádolt S. Pál.

MNO
2014. 07. 20. 14:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mint a Magyar Nemzet korábban megírta: a férfi neve ott van az Együtt 2014 alapító kiáltványán mint televíziós szerkesztő. Szigetvári Viktor, az Együtt–PM Szövetség társelnöke szerint pártjának nem kell foglalkoznia az üggyel, a Hír TV-nek azt mondta, hogy a volt tévés nem vett részt a pártalapításban, csak egy nyilatkozatot írt alá.

S. Pálról először – név nélkül – a 444.hu írta meg, hogy 25 évvel ezelőtt szexuális játékokra vette rá diákjait. A férfi lebukott, de mivel nem jelentették fel, ezután a köztévénél dolgozhatott ifjúsági műsoroknál.

S. Pál később, a rendszerváltástól kezdve – némi külföldön töltött idő után – az MTV külsős, később főmunkatársaként dolgozott, 1992 után főként ifjúsági műsorokon, fiatalokkal, akiket ifjabb beosztottjai mellett a 444.hu cikke szerint szintén megkörnyékezett. S. Pál egyébként az első MSZP–SZDSZ-kormány idején az MTV Tudományos, Oktatási és Ismeretterjesztő Stúdiójának vezetője lett, és a Repeta című ifjúsági műsort szerkesztette. 1998-ban, nem sokkal a Horn-kabinet leváltása előtt kinevezték az MTV 2 főszerkesztőjévé, a kormányváltás után azonban a TV2-höz távozott a köztévétől.

Mint korábban írtuk, az MSZP–SZDSZ-kabinetek, S. Pál köztévés ténykedése, illetve a férfi egykori főnöke, Rudi Zoltán karrierje között fontos időbeni átfedések vannak: a Horn-kormány leváltása után a TV2-nél dolgoztak, az újabb balliberális kabinet 2002-es megalakulását követően pedig Rudi szinte azonnal a köztévé főszerkesztője lett, S. Pált pedig még azon a nyáron a Hét című, azóta megszűnt közéleti és politikai műsor szerkesztőjeként találjuk. Rudi előbb hírigazgató, majd az MTV elnöke lett, S. Pál pedig egymás után két terület főszerkesztőségét is megkapta, 2006-ban pedig az MSZP–SZDSZ-kormány kultuszminisztere a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztjével tüntette ki.

Rudi Zoltán elnöki mandátuma után még stratégiatervezési és kommunikációs igazgatóként dolgozott a köztévénél, felmondólevelét 2011 szeptemberében kapta meg. S. Pál 2009-ben távozott az MTV-től, ami egy volt kollégája szerint az SZDSZ eltűnésével hozható összefüggésbe.

Bár S. Pál a 444-nek azt állította, hogy tévés karrierje idején már nem közeledett fiatalokhoz, a 444-nek nyilatkozók azt mondták, hogy esténként a vágószobába hívta őket. Fiatalokhoz való szexuális közeledését egykori kollégái sem tartják kizártnak, egyik közvetlen munkatársa szerint pedig volt, aki tudott S. Pál múltjáról, de diszkréten hallgatott róla. Ismert, az MTVA közleményben határolódott el az egykori tévéstől, aki a szervezet megalakulásakor már nem dolgozott a köztelevíziónál.

Egyébként S. Pál a mai napig nem szakadt el a fiatalabb korosztályoktól: nemrég egykori munkahelye, az MTV Kunigunda utcai székházánál vezetett körbe gimnazistacsoportot.

Az íróasztal fiókjába volt bekészítve ez az időzített bomba – fogalmazott az ELTE Trefort Ágoston Gyakorlóiskola igazgatója S. Pál ügyéről. Csapodi Zoltán a pénteken tartott zártkörű sajtótájékoztatón elmondta: ma már egészen más a légkör, ennek megfelelően rengeteg csatorna áll a diákok rendelkezésére, hogy jelezzék, ha baj van.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.